Středočeši zůstávají bez porážky: Mladá Boleslav - Příbram 2:0

16 2009
Nebylo to snadné vítězství, přesto fotbalisté Mladé Boleslavi znovu vyhráli. Ve 4. kole doma porazili Příbram 2:0. O první gól zápasu se postaral útočník Marek Kulič, který se od letního návratu do středočeského klubu trefil ve třetím utkání za sebou.

Video bylo připraveno ve spolupráci s fotbalživě.cz

Gólovou pojistku přidal chvilku před koncem Rajnoch. Příbram dohrávala v deseti, když v samém závěru obdržel červenou kartu Jakub Štochl.

V Boleslavi se hrálo ve velkém vedru. Počáteční tempo tak po chvíli opadlo. Domácím se nedařily kombinace tak jako v úvodních třech kolech, Příbram navíc nemyslela pouze na obranu a neváhala využít každou příležitost k nebezpečnému brejku.

Utkání jsme sledovali on-line

Přesto favorit nakonec odcházel do kabiny díky ukázkové útočné akci ze 37. minuty s náskokem. Táborský krásným obloučkem vysunul Kuliče, který se s míčem pohotově otočil a druhým dotykem jej poslal ke vzdálenější tyči.

"Se vstupem do sezony jsme naprosto spokojeni. Psychicky nám to v dalších zápasech určitě pomůže," uvedl po zápase Kulič.

Po změně stran se Mladoboleslavští s vědomím vedení za každou cenu nehrnuli do bezhlavého útočení, ale i tak se snažili kontrolovat hru. Hosté zlobili hlavně ze standardních situací. V 55. minutě hlavičkoval po rohu Müller a gólman Vorel musel tygřím skokem rychle k tyči.

Vzápětí se domácí marně dožadovali penalty po přistrčení naskakujícího Kuliče.

Na zopakování úspěšných výsledků z Kladna a proti Spartě tentokrát hosté neměli, naopak dvě minuty před koncem viděl za faul na unikajícího Chramostu červenou kartu Štochl a následný přímý kop zakroutil za Krbečkova záda Rajnoch.

Domácí zvítězili nad Příbramí popáté z šesti posledních vzájemných duelů.

"Domácí mužstvo hrálo zezadu velmi rozumně, na velmi dobré protiútoky. Takhle hraje mužstvo, které je vyspělé, má kvalitu a může pomýšlet na nejvyšší příčky," ocenil mladoboleslavský výkon příbramský kouč Karol Marko.