Omlouvám se celému Liverpoolu. Jak se zrodil zkrat slavného Gerrarda

RYCHLÝ KONEC. Steven Gerrard si utkání proti Manchesteru United příliš neužil: hned na začátku druhého poločasu byl vyloučený. | foto: Reuters

23 2015
Možná kapitána fotbalového Liverpoolu ztrapnit nechtěli, ale tentokrát se umělci ze sociálních sítí trefili přesně. Pohyb Stevena Gerrarda v nedělním utkání proti Manchesteru United znázornili červenou lajnou, která míří do půlícího kruhu a pak zpátky.

Víc toho legendární Stevie G. nezvládl.

Za necelou minutu dohrál. Byl vyloučený za surový šlápanec na lýtko Andera Herrery.

„Chtěl bych se omluvit spoluhráčům, trenérovi i fanouškům. Nechal jsem vás ve štychu. Nechápu, jak se mi to mohlo stát,“ prohlásil po šlágru anglické ligy.

Manchester United vyhrál žhavé derby v Liverpoolu 2:1 a upevnil si čtvrté místo. Teď může na dálku poděkovat Gerrardovi, že měl cestu k vítězství snadnější, protože hrál celý druhý poločas přesilovku.

Gerrard se během přestávky poctivě rozcvičoval, protože dostal pokyn, že půjde do hry místo záložníka Lallany. Jenže stačilo osmatřicet vteřin, dva drsné souboje a rozhodčí Atkinson mu ukázal červenou kartu.

22.března 2015 v 16:25, příspěvek archivován: 23.března 2015 v 10:15

Gerrard. pic.twitter.com/UatsYZWDFP

23.března 2015 v 09:00, příspěvek archivován: 23.března 2015 v 10:16

Gerrard's sending off was so quick it failed to register on the Anfield clock http://t.co/cWGYawhfCY pic.twitter.com/RGRGy73GQc

První střet s Matou byl ještě čistý, protože trefil balon, ovšem Herreru nepochopitelně přišlápnul. Nejprve se vyhnul ostrému skluzu a pak soupeři orazítkoval nohu.

„Zkusil jsem se vyhnout skluzu a pak udělal chybu,“ doznal Gerrard.

Byl to zkrat, který se čtyřiatřicetileté ikoně nestává. Bohužel přišel v nevhodnou dobu, protože pátý Liverpool ztratil body, které nutně potřeboval v boji o Ligu mistrů. Smutné na tom je, že Gerrard už si žádný zápas proti Manchesteru United nezahraje, protože po sezoně odchází do Los Angeles Galaxy.

„Steven se nám v šatně omluvil a já to akceptoval. Možná ho frustrovalo, když viděl, jak špatně hrajeme v prvním poločase,“ uvedl trenér Brendan Rodgers.

Než se velký kapitán vrátí do Premier League, bude si muset odsedět trest. Spekuluje se, že bude třízápasový.

1. Arsenal FC 15 10 4 1 36:15 34
2. Chelsea FC 14 11 1 2 32:11 34
3. Liverpool FC 14 9 3 2 35:18 30
4. Manchester City 15 9 3 3 32:19 30
5. Tottenham Hotspur 14 7 6 1 24:10 27
6. Manchester United 14 5 6 3 19:16 21
7. Watford 15 6 3 6 21:26 21
8. West Bromwich Albion 14 5 5 4 20:17 20