Stadion potemněl, fotbal se nehrál, fanoušci se přesto bavili

Slovácko - Bohemians Praha: hostující David Zoubek nebezpečně zasahuje | foto: Jan Karásek, MAFRA

23 2009
Umělé osvětlení jelo jen na poloviční výkon, fotbalisté stáli uprostřed hřiště a debatovali mezi sebou, zatímco rozhodčí Radek Matějek probíral s hlavním pořadatelem, jestli se podaří nečekaný problém vyřešit a zápas mezi Slováckem a střížkovskými Bohemians Praha bude pokračovat.

Ovšem nucená čtvrthodinová přestávka kvůli výpadku elektrické energie byla paradoxně chvílí, kdy se fotbalový stadion v Uherském Hradišti bavil nejvíc. "Kotel" zpíval a tleskal, častokrát se k němu přidali i ostatní diváci.

"Na deseti stadionech by se pískalo, tady se tleskalo a tancovalo," nadšeně líčil domácí útočník Petr Švancara.

Stadion potemněl v 60. minutě. Jističe zřejmě neunesly obrovský nápor energie způsobený televizním přenosem, špatným počasím a akcí na sousedním atletickém stadionu. Světelná tabule zhasla úplně, reflektory jely na poloviční výkon.

"Pauza byla nepříjemná, ale takové věci se stávají," poznamenal kapitán domácích Pavel Němčický. "Důležité je zůstat v pohybu, abyste nevychladli. Přestávka ale naštěstí netrvala moc dlouho."

Podívejte se na sestřih zápasu

Video bylo připraveno ve spolupráci s fotbalživě.cz

Jak vnímali nepříjemnou pauzu trenéři obou týmů? "Pro nás má taková pauza výhodu v tom, že můžeme reagovat na vývoj utkání a dát jiné pokyny," poznamenal hostující kouč Jaromír Jindráček. "Ale tentokrát to nepomohlo," dodal.

"Já jsem jednou zažil, kdy vypadl proud a my jsme pak zápas otočili," zavzpomínal domácí trenér Josef Mazura. Nyní ale byl v opačné pozici. "Když vedete, už byste zápas chtěli mít za sebou," pousmál se.

Přerušení zápasu na konečný výsledek vliv nemělo, Slovácko vedení 2:0 udrželo. Domácí se ani nebáli, že by utkání mohlo být předčasně ukončeno.

"Vím, že existuje pravidlo o čekací době a že nějakou chvíli trvá, že se světla nahodí," připomněl Mazura.

Zápas se po nuceném přerušení opravdu dohrál, i když umělé osvětlení jelo naplno až v samém závěru. Těsně před konečným hvizdem zhaslo znovu, tentokrát definitivně. Další rychlá oprava už nebyla nutná, protože sudí Matějek zápas vzápětí ukončil.

1. FC Viktoria Plzeň 4 4 0 0 8:1 12
2. SK Sigma Olomouc 4 3 0 1 7:3 9
3. SK Slavia Praha 4 2 2 0 3:0 8
4. AC Sparta Praha 4 2 2 0 4:2 8
5. FC Slovan Liberec 4 2 1 1 6:3 7
6. Bohemians Praha 1905 4 1 3 0 3:2 6
7. Fastav Zlín 4 2 0 2 3:3 6
8. 1. FC Slovácko 4 1 2 1 6:4 5