PENALTOVÝ MOMENT. Zákrok fotbalisty Bohemians 1905 Michala Šmída na plzeňského Milana Petrřelu, po kterém byla nařízen pokutový kop. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

20 2013
Neodpískaná penalta za ruku, neuznaný gól pro domnělý ofsajd. Ani chyby rozhodčích plzeňské fotbalisty v ligové premiéře nerozhodily, mistr na úvod nového ročníku porazil nováčka Bohemians 5:0. Podívejte se na sporné momenty ve videosestřizích.

Plzeň vedla 1:0, když centr Kovaříka v 28. minutě zasáhl bránící Kalina nechtěně rukou, kterou však měl od těla. Podle výkladu pravidel měl následovat pokutový kop, ale sudí Jílek se nad nováčkem slitoval a penaltu neodpískal.

Do půle domácí dali druhou branku, když míč odražený od břevna dorazil dobíhající Čišovský. Pomezní Nádvorník správně postřehl, že nebyl v ofsajdu. V úvodu zápasu při podobné situaci opět správně posoudil ofsajdovou dorážku Koláře.

Co je ofsajd?

Které situace ve fotbale už nebudou ofsajd?

To jeho kolega na druhé straně hřiště Štěrba zvedl praporek ve chvíli, kdy neměl a Teclovi sebral gól. Po centr z levé strany sice Tecl stál za obránci Bohemians, ale míč na něj nesměřoval. Wágner, který ho poté přihrával, v postavení mimo hru nebyl.

Tecl s hvizdem dopravil míč do sítě na 5:0, ale radovat se kvůli chybě pomezního nemohl. Už to vypadalo, že se smůly nezbaví, po lednovém příchodu z Jihlavy totiž za Plzeň v lize ještě neskóroval.

Nakonec se však přece jen dočkal o pár minut později, když hlavní Jílek střet obránce Šmída s Petrželou posoudil jako faul a domácí za stavu 4:0 zahrávali pokutový kop. Kapitán Limberský na pokyn trenéra Vrba dal míč Teclovi, který penaltu proměnil.