Sparťané vyhráli, opět se trefil útočník Jun

19 2006
Praha - Sparťanští fotbalisté zdolali v přípravném utkání rumunskou Kluž 2:0. První gól vstřelil Jun, který skóroval i v druhém duelu po návratu do Sparty, druhý přidal Matušovič. V dalších zápasech zlínští hráči porazili Opavu, jablonecký tým se proti amatérům z mužstva Reichenau prosadil šestkrát.

Sparta - FC Kluž 2:0 (1:0)
Sparťané měli trvalou převahu, kterou však využili k první přesné trefě až krátce před pauzou, kdy Jun prokázal své kanonýrské vlohy a po Kiselově uličce propálil rumunského gólmana. V 68. minutě přidal střídající Matušovič druhý gól.

Tým se ještě přes noc vrací domů, ve středu má volno a v sobotu ho čeká na Letné generálka proti řecké Škodě Xanthi.

Branky: 45. Jun, 68. Matušovič.
Sestava Sparty: Blažek - Zabavník (77. Loučka), Řepka, Homola, Kadlec - Sylvestre - Kisel, Kolář (71. Kóňa) - Zd. Pospěch (46. Lustrinelli), Jun (46. Zb. Pospěch), Šimák (46. Mautošovič).

Zlín - Opava 2:1 (1:1)
Zlínu se vydařil vstup do utkání. Už po deseti minutách unikl po levé straně Lukaštík a po jeho přesném centru se trefil Bača. Opava ale za pět minut vyrovnala z rychlého protiútoku, když brankář Kořínek nedosáhl na Slukovu střelu. Po změně stran měl Zlín herní převahu, kterou zužitkoval v 61. minutě po Jelínkově akci přesnou hlavičkou Zapletal.

"Jsem spokojený nejen s předvedeným výkonem, ale i s naší hrou," řekl po utkání trenér Zlína Petr Uličný.

Stínem bojovného zápasu bylo zranění zlínského Ditricha, který deset minut po změně stran a svém zařazení do sestavy opustil hřiště s tržnou ranou na obličeji.

Příští utkání sehrají fotbalisté Zlína v Šilheřovicích ve středu v 16.30 s Dolním Benešovem.

Branky: 10. Bača, 61. Zapletal - 15. Sluka.
Sestava Zlína: Kořínek - Vidlička, Zbožínek, Farbák, Červenka - Kraus (46. Zapletal), Vrtělka (46. Šmahaj), Bača, Lukaštík - Janíček (46. Ditrich, 55. Jelínek), Činčala.

Jablonec - Reichenau 6:0 (4:0)
"Bylo to dobré utkání, soupeř nebyl slabý. V první půli jsme sice dali více branek, ale tehdy nám byl chvílemi rovnocenným soupeřem. Po změně stran, kdy domácí prostřídali, jsme byli už jasně lepší a v závěru jsme je převýšili zejména kondičně," uvedl Rada na internetových stránkách klubu.

V dalším utkání čeká Jablonec už ve středu soupeř o poznání těžší: řecký Olympiakus Pireus.

Branky: 3. a 38. Hloušek, 20. Nulíček, 30. Vrabec, 68. Jindřišek, 85. Lafata.
Sestava Jablonce: Bobok - Pončák, Eliáš, Vrabec, Jindřišek - Valenta, Kordula, Klapka, Adam (75. Lafata) - Hloušek, Nulíček.

FK Teplice - Legia Varšava B 4:0 (1:0)
Tepličtí fotbalisté porazili v přípravném utkání rezervní tým Legie Varšava 4:0. Severočeši v Nymburce nastoupili v kombinované sestavě s několika hráči z třetiligové juniorky. Polskému soupeři, který hraje třetí nejvyšší soutěž, dělal největší problémy útočník Karel Kroupa, autor hattricku.

Už dnes nastoupí Teplice v nejsilnější možné sestavě k dalšímu přípravnému utkání, doma od 17 hodin hostí řecký klub Škoda Xanthi.

Branky: 63., 73. a 89. Kroupa, 36. Brožík.
Sestava Teplic: Kolář - Kaufman, Pešula (46. Kopecký), Pimpara, Rosa -
Szabó, Benát, Franc (46. Ševčík), Koukal - Brožík (55. Vondrášek), Kroupa.

1. FC Viktoria Plzeň 4 4 0 0 8:1 12
2. SK Sigma Olomouc 4 3 0 1 7:3 9
3. SK Slavia Praha 4 2 2 0 3:0 8
4. AC Sparta Praha 4 2 2 0 4:2 8
5. FC Slovan Liberec 4 2 1 1 6:3 7
6. Bohemians Praha 1905 4 1 3 0 3:2 6