Matějovský zavelel k obratu, fotbalová Sparta porazila Celtic Glasgow

Sparťanská radost, ilustrační foto | foto: Michal KamarytČTK

13 2015
Sparťanští fotbalisté ve svém druhém utkání na Kanárských ostrovech vyhráli. V Maspalomas porazili nejslavnější skotský klub Celtic Glasgow 3:2 a na turnaji obsadili druhou příčku za vítězným PSV Eindhovenem, s kterým v neděli utrpěli porážku 2:5.

Sparta - Celtic Glagow 3:2

Zatímco proti Eindhovenu sparťané vedli 2:0, ale pak pětkrát inkasovali, proti Celtiku měl duel opačný průběh.

Sparta brzy prohrávala, gól dostala z první akce zápasu, kdy obrana nezachytila náběh Griffithse. Do půle však třemi góly souboj otočila. K obratu zavelel po dvaceti minutách záložník Matějovský krásnou střelou z dálky, vzápětí z brejku udeřil Krejčí a pak Dočkal proměnil penaltu, kterou sudí odpískal za ruku.

K zápasu nenastoupil Vácha, který po listopadové operaci koleno ještě šetří. Costu na levém kraji obrany nahradil Podaný a na hrotu byl Konaté. Proti úvodnímu duelu chyběli Kováč s Lafatou.

Do druhé půle opět naskočil nováček Picault, americký útočník dostal větší prostor než při minulé porážce s Eindhovenem. Druhá posila Shala teprve za týmem cestovala.

Čtvrtý gól mohl v 70. minutě přidat Kadeřábek, ale z přímého kopu trefil břevno a z protiútoku soupeř snížil. V závěru měla šanci Sparta, po akci Podaného však Jánoš střílel jen do obránce.

„Měli jsme možnost sehrát dva zápasy proti kvalitním týmům. Negativem je jednoznačně množství obdržených branek. Musíme na defenzivě zapracovat,“ uvedl sparťanský trenér Vítězslav Lavička na klubovém webu.

„Šetřit Davida (Lafatu) byl záměr, abychom viděli na hrotu útoku i další hráče. Nejprve tam hrál Tiémoko Konaté, poté Picault a Patrik Schick. Je to pro ně zkušenost. Ukázalo nám to dobré věci, ale i ty, na kterých musíme zapracovat,“ dodal kouč.

Branky: 24. Matějovský, 31. Krejčí, 45. Dočkal z pen. - 2. Griffiths, 70. Thomson. Rozhodčí: Hernández.
Sparta: Štěch - Kadeřábek, Holek (46. Švejdík), Brabec, Podaný - Přikryl (84. Miskovič), Matějovský (44. Vacek), Mareček, Dočkal (63. Schick), Krejčí (46. Picault) - Konaté (79. Jánoš).

Témata: Sparta