Sparta nedala Linci ani branku

• 1211
Praha - Fotbalisté Sparty Praha remizovali v prvním přípravném utkání v Rakousku s týmem LASK Linec 0:0. Nejtěsnější porážku 0:1 s druholigovým Aue si na úvod herního soustředění v Německu připsali fotbalisté Baníku Ostrava. Fotbalisté Kladna prohráli s druholigovým Hradcem Králové 1:2.

Linec - Sparta 0:0
Sparťané proti druholigovému týmu neměli navrch, naopak soupeř měl možnost několikrát skórovat, ale ani on se díky zásahům brankáře Blažka neprosadil.

Do hry se již dostal i další navrátilec ze šampionátu Martin Hašek, první poločas odehrál na levé strany zálohy Sylvestre. Na pravou stranu obrany se vrátil Zdeněk Pospěch, který na jaře hrával v útočné formaci.

Po přespání v dějišti utkání sparťané ráno vyrazí do jihorakouských Korutan, kde je čeká týdenní pobyt s třemi zápasy. V dalším duelu budou v pátek soupeřem Sparty fotbalisté Mnichova 1860.
Diváci: 1500.
Sestava Sparty: Blažek - Zdeněk Pospěch, Řepka, Lukáš (46. Hanek), Kopic - Herzán, Kóňa, Sylvestre (46. Hašek) - Matušovič, Došek, Poláček.

Erzgebirge Aue - FC Baník Ostrava 1:0 (1:0)
O porážce rozhodl v 29. minutě český legionář Tomáš Klinka, který dorazil do sítě vyraženou ránu krajana Richarda Dostálka.
Kombinovaný ostravský výběr toho hlavně v první půli moc nepředvedl. Po hlavičce Juskowiaka zachránila Bučka dokonce tyč, další nebezpečnou akci už dokončil Klinka, který vrátil míč do sítě po zmařeném Dostálkově sólu.

Po čtyřiceti minutách se však Baník vzepjal k trvalému tlaku. Tým doplatil na nevyužívání šancí, když Mičolův gól navíc neplatil pro ofsajd a Varadiho pokus hlavou odvrátila na brankové čáře domácí obrana. Velkou příležitost k vyrovnání propásl i Zeher, který na gólmana nevyzrál ani tváří v tvář.

"Ve druhém poločase se náš výkon zlepšil. Škoda, že se nám nepodařilo úspěšně zakončit několik dobrých šancí, které jsme si vytvořili," řekl pro oficiální klubový web trenér Karel Večeřa.

Další zápas sehraje Baník v pátek proti bundesligovému nováčkovi Energii Chotěbuz a do zápasu nasadí všechny opory, které odpočívaly.
Branka: 29. Klinka.
Sestava Baníku: Buček - Hoffmann (46. Marek), Cigánek, Neuwirth, Čoupek (64. Střihavka) - Rajtoral (46. Tomašák), Bystroň (64. Staněk), Mišinský (46. Slončík), Mičola - Varadi (46. Žůrek), Zeher.

SK Hradec Králové - SK Kladno 2:1 (0:1)
Fotbalisté Kladna v další přípravě před startem první ligy prohráli s druholigovým Hradcem Králové 1:2. Rozhodující branku inkasoval nováček první ligy devět minut před koncem z penalty. Za Kladno už nastoupila řada nových hráčů, další klub ještě láká.

Podle webových stránek klubu s Kladnem smlouvu podepsalo již pět nových hráčů: brankář David Bičík přichází na roční hostování ze Sparty, slovenský obránce Vlado Palša se upsal na dva roky stejně jako levonohý záložník Tomáš Čáp, který naposledy působil v Mladé Boleslavi, a explzeňský útočník Miloslav Kousal.

"Domluveni na dvouleté smlouvě jsme také se záložníkem Lukášem Michalem, který hrál za Blšany. Ale ten ještě naším hráčem není, protože se lišíme s Blšany v představách o odstupném za hráče," uvedl sportovní ředitel Tomáš Čuřín na adresu hráče, který dnes odehrál většinu utkání.

Prý nekončí ani spolupráce s Ostravou, na hostování zůstává nadále gólman Petr Vašek. A na dobré cestě je údajně příchod dalšího hráče z Baníku, který už v Kladně působil. Podle všeho půjde o obránce Aleše Neuwirtha.
Branky: 57. Filip, 81. Duchnič z pen. - 23. Čáp. Diváci: 150.
Kladno: Bičík - Kalina, Palša (72. Killar), Killar (46. Gross), Hajník (66. Helt) - Michal (69. Šelicha), Strnad, Šelicha (46. Cigánek), Čáp - Kousal (76. Galbavý), Galbavý (46. Kaciáň).

SV Ried - Marila Příbram 5:2 (1:1)
Fotbalisté Marily Příbram prohráli v přípravném duelu v Rakousku s tamním prvoligovým Riedem 2:5. Za Středočechy nastoupil poprvé slovenský útočník Fabuš.

Ve čtvrtek se Marila vrací zpět do vlasti, ale koncem týdne znovu odjede do Rakouska na soustředění a v pondělí se střetne s kyperským Paralimni.
Branky: 10. a 62. Teševič, 40. Damjanovič, 64. Wolf, 67. Brunmayr  - 35. Otepka, 90. Huňa.
Sestava Příbrami: Pařízek (46. Paleček) - Lesák, Navrátil, Formánek (46. Mácha), Penner (46. Pleško) - Bartoš (46. Klesa), Sviták (46. Podrazský), Otepka (46. Vošahlík), Šindelář (46. Frohna) - Fabuš, Pilík (46. Huňa).

Rapid Vídeň - Slovan Liberec 0:0
Fotbalisté Slovanu Liberec v přípravném duelu v Rakousku uhráli bezbrankovou remízu s Rapidem Vídeň. Stínem zápasu bylo pro český mistrovský tým zranění Juraje Ančice, který si natáhl třísla.

Severočeši se neprosadili brankově, přesto byl trenér Vítězslav Lavička spokojen. "Byl to velmi dobrý test. Bohužel se zranil Jura Ančic a po krátkém pobytu na hříšti musel odstoupit. Soupeř tímto zápasem zakončil letní přípravu a zatím to byl nejlepší protivník, se kterým jsme hráli," řekl kouč pro klubové internetové stránky.
Sestava Liberce: Čech - Šinglár, Zápotočný, Košťál, Janů - Frejlach, Hodúr (81.Hamouz), Bílek, Pudil - Dort (60. Ančic, 81. Radzinevičius), Holenda.