Červené karty:
61. S. Hunt

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 16 648 (88 % z kapacity 18 944)

Dobrý večer z pražské Letné, kde ve 20.30 začne kvalifikační utkání o mistrovství Evropy mezi Českem a Irskem.

Trenér Brückner pošle na Irsko následující sestavu: Čech - Ujfaluši, Kováč, Rozehnal, Jankulovski - Sionko, Galásek, Rosický, Polák, Plašil - Baroš.

Oba týmy vyběhly k rozcvičení na trávník ve stejný čas. Většího potlesku se dočkali hosté, kteří na Letné budou mít velký počet příznivců.

Oproti minulému utkání se San Marinem udělal reprezentační kouč Brückner v sestavě několik změn. Obrana má stejné složení, ale v záloze a útoku nově nastupují Sionko, Polák, Plašil a uzdravený Baroš, kteří nahrazují Jarolíma, Kuliče, Fenina a vykartovaného Kollera.

Sionko
75. min Vlček o hráči
Galásek
46. min Sivok o hráči
Baroš
90. min Jarolím o hráči

IrskoIrsko(4-4-2)

1 Given
Given
O´Shea
38. min Hunt o hráči
2 Kelly
Kelly
McShane
5 Dunne
Dunne
McGeady
62. min Long o hráči
Carsley
82. min Keogh o hráči

Počet diváků: 16 648

Hráči ukončili rozcvičování. Této příležitosti využil místní hlasatel k burcování fanoušků, kteří pomalu zaplňují stadion. Čeká se, že bude vyprodáno.

V naší kvalifikační skupině už skončil zápas Slovenska s Walesem. Slováci prohráli 2:5 (1:3).

Na Letné už na trávník vyběhla obě mužstva. Hrají se státní hymny.

Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je Řek Vassaras. Asistovat mu budou jeho krajané Saraidaris a Gennaios.

Čeští hráči budou v prvním poločase hrát zprava doleva z pohledu hlavní tribuny. Nastoupili v červených dresech a bílých trenýrkách.

1

Začal první poločas utkání Česko - Irsko

1

Utkání bylo zahájeno.

2

První šance Čechů. Plašil vysunul Baroše, toho těsně před gólmanem zablokoval McShane.

3

Jankulovski z levé strany znovu přihrál dlouhý míč Barošovi. Toho v pokutovém území přidržel McShane, penalta se nepískala

3

4

Češi jsou zpočátku mnohem aktivnější a budou zahrávat první rohový kop zápasu.

5

Rosického roh do vápna odvrátili irští obránci.

6

Jankulovski postupoval po levé straně. Vyhnul se dvěma protihráčům, ale před šestnáctkou nenašel nikoho ze spoluhráčů.

7

Druhý rohový kop českého týmu. Rozehrávat bude Jankulovski.

8

Míč po rohu směřoval znovu do irské šestnáctky, ale opět zaúřadovali soupeřovi obránci.

9

Irové zatím vyčkávají ve středu pole. Míč na svých kopačkách mají nadále po většinu hry domácí hráči.

10

Útočný faul Doyla na Rozehnala před domácí šestnáctkou.

11

Plašil teď krásně našel Rosického. Ten se ve vápně snažil zbavit protivníka, ale míč si ukopl.

12

Čeští hráči teď zatlačili Iry před jejich šestnáctku. Sionkova rána z těžkého úhlu mířila jen těsně mimo, Given se musel natahovat. Akci předcházely rychlá přihrávka Baroše na Rosického.

15

První větší akce Irů před bránou domácích. Po přímém kopu nemusel Čech zasahovat.

16

Marek Jankulovski (Česko) vstřelil gól. Česko - Irsko 1:0

16

Jankulovski si skvěle před šestnáctkou narazil s Plašilem, prokličkoval se do vápna a s klidem míč poslal podél padajícího Givena.

16

Češi tak dokázali gólově korunovat svůj tlak. Jankulovski vstřelil svůj desátý gól v národním týmu.

17

Poprvé musel zasahovat gólman Čech. Roh Irů směřoval do branky, ale Čech byl připraven a míč si stáhl.

19

Další přímý kop českého týmu. Z levé strany rozehrál do vápna Rosický. Míč jen posunul směrem k bráně Plašil, Given musel zasáhnout.

20

Přímý kop na druhé straně. MCGeadyho střelu stáhl Čech.

21

Velká šance domácího týmu. Rosický z levé strany uvolnil Jankulovskiho, jeho centr mířil na zcela volného Sionka. Ten míč sice zasáhl, ale rána mířila vedle brány.

22

Český tým si stále drží územní převahu. Velmi dobře narušuje irskou rozehrávku. Soupeř zatím branku Čecha příliš neohrozil.

23

Češi teď kombinovali na pravé straně pokutového území. Akci tří hráčů zakončil Ujfaluši střelou vysoko nad.

25

Irové se snažili zazlobit, ale dál jak před domácí šestnáctku se nedostali.

27

Ošetřován byl O´Shea. Irský hráč se po chvíli vrátil zpět na hřiště.

29

Žlutou kartu dostal Paul McShane (Irsko)
Mc Shane potrestán žlutou kartou po faulu na Milana Baroše.

29

Baroš je ošetřován za postranní čarou. Je mu ledován pravý kotník.

30

Baroš je zpět ve hře, ale kulhá.

30

Prohlédněte si fotogalerii. Pokud se vám neobjevila automaticky, obnovte stránku tlačítkem F5.

31

Rosický se teď vydal na výlet. Prošel přes půl hřiště, nahrál Sionkovi, tomu ale míč z nohy utekl.

32

Na české straně se začal rozcvičovat Stanislav Vlček.

33

Jankulovski vybojoval další roh pro český tým. Sám ho rozehraje.

33

Míč směřoval do vápna na hlavu Kováče. Od něj míč zamířil vysoko nad irskou branku.

34

Rosický teď zkazil přihrávku na vlastní polovině. Rozehrávku vystihl Carsley, ale při průniku do šestnáctky si sklepl míč rukou.

36

Žlutou kartu dostal Stephen Kelly (Irsko)
Kelly zkosil Sionka a vyfasoval žlutou kartu.

37

Jankulovskiho přímý kop ze 17 metrů mířil přímo do Givenovy náruče.

38

Střídání Irsko: ze hřiště odešel John O´Shea, nahradil ho Stephen Hunt

39

Irskou hru teď oživil Hunt, který vystřídal O´Shea. Hunta publikum "přivítalo" ohlušujícím pískotem.

41

Dva závary - po jednom na každé straně. Irové po rozehraném přímém kopu zatápěli v českém pokutovém území. Vzápětí na druhé straně Rosický našel Sionka, ale ani on neuspěl.

42

Kováče ostře srazl McGeady a musel být odnesen na nosítkách. Naštěstí se po chvíli vrátil zpět na trávník.

44

Irové získávají půdu pod nohama. Doylova střela mířila do tyče!

45

Závěr poločasu je v režii Irů. Další šanci zmařila česká obrana poté, co byl Čech už překonán.

45

Nastavují se dvě minuty.

45

Poločas se dohrává na polovině Čechů. Irům výrazně prospěl příchod Hunta, který rozděluje přihrávky svým spoluhráčům.

45

Žlutou kartu dostal Jan Polák (Česko)

45

Žlutou kartu dostal Tomáš Ujfaluši (Česko)

45

Polák dostal žlutou kartu za faul na Keana, Jankulovski za protesty.

45

Poslední šance Irů v prvním poločase. Po rozehraném přímém kopu ale zasáhla česká obrana. Skončil první poločas.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

45

Český tým měl ve své režii téměř čtyřicet minut první půle. Svou převahu dokázal korunovat vedoucím gólem, který v 16. minutě vstřelil Jankulovski. Irové výrazně ožili s příchodem střídajícího Hunta, který několikrát připravil míče pro své spoluhráče. Vyrovnat mohl těsně před koncem půle Doyle, ale jeho střela se odrazila od levé tyče Čechovy branky.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Česko - Irsko

46

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Galásek, nahradil ho Tomáš Sivok

46

Velká šance českého týmu. Baroš si před šestnáctkou položil Reida, zamířil ale těsně vedle pravé tyče.

47

Roh Irů. Míč směřoval do vápna na McShanea, naštěstí hlavičkoval nad.

49

Akce Sivok-Rosický-Baroš končí faulem na českého útočníka. Přímý kop z hranice šestnáctky.

49

Jankulovski míč stočil přesně doprostřed brány. Given neměl s ránou nejmenší problémy.

51

Huntův falšovaný centr z levé strany si pohlídal Čech a hned rozehrál na své spoluhráče. Ti se usadili na polovině soupeře.

54

Hra nemá tak strhující tempo jako na konci prvního poločasu, hraje se vyrovnaná partie.

57

Sionko se skvěle uvolnil, jeho ránu vyrazil brankář přímo k Rosickému. Český kapitán bez přípravy vystřelil, ale Given míč stačil vyrazit na roh.

58

Žlutou kartu dostal Milan Baroš (Česko)

58

Baroš šel ostře do souboje s Carsleyem, rozhodčí jeho zákrok ocenil žlutou kartou.

61
Červená karta

Červenou kartu dostal Stephen Hunt (Irsko)

61

Hunt na půlící čáře ostře smetl Poláka. Za tento likvidační faul ho rozhodčí vyloučil.

62

Střídání Irsko: ze hřiště odešel Aiden McGeady, nahradil ho Shane Long

64

Irové v obrovské šanci. Přihrávka Doyla ale jen těsně před brankou minula nabíhajícího Reida.

67

Irové se pokoušejí o postupný útok, ale česká záloha pracuje spolehlivě.

68

Počet diváků 16 648 (88 % z kapacity 18 944)

70

Češi připravují střídání. Na hřiště zřejmě půjde Vlček.

71

Chyba Petra Čecha! Gólmanovi vypadla Reidova střela z přímého kopu. Míč se odrazil k McShanemu. Jeho pokus ale naštěstí vykopl z prázdné brány Rozehnal.

75

Střídání Česko: ze hřiště odešel Libor Sionko, nahradil ho Stanislav Vlček

75

Hra se teď uklidnila, na hřišti se neostří tak jako před několika minutami.

76

Vlček poprvé v kontaktu s míčem. Přihrávku však nezpracoval, míč mu odskočil do autu.

79

Přímý kop Irů z 25 metrů. Střelu Reida zastavila zeď.

80

Češi teď zamkli Iry před vlastní šestnáctkou, ale Jankulovskiho střela Givena nevystrašila.

81

ZNÁMKUJTE výkony českých hráčů ZDE.

81

Domácí stále atakují irskou branku. Ujfalušiho střela ale zamířila vedle Givenovy svatyně.

82

Střídání Irsko: ze hřiště odešel Lee Carsley, nahradil ho Andy Keogh

82

Irové už využili všechny možnosti střídání, Češi mají ještě jedno k dispozici.

84

Žlutou kartu dostal Tomáš Sivok (Česko)

85

Na zemi teď leží Doyle, je ošetřován.

86

Irský pokus na hranici pokutového území. Reid se obtočil kolem obránce, jeho pokus ale v klidu zlikvidoval Čech.

86

Na druhé straně se obtočil kolem obránce Baroš, s tečovanou střelou ale Given neměl problémy.

88

Češi chtějí rozhodnout, dát pojišťovací gól. Po Rosického akci střílel Polák, ale Kelly z brankové čáry odkopl. Vzápětí měl šanci Ujfaluši, ale nastřelil brankáře.

89

Žlutou kartu dostal Robbie Keane (Irsko)

90

Střídání Česko: ze hřiště odešel Milan Baroš, nahradil ho David Jarolím

90

Žlutou kartu dostal Marek Jankulovski (Česko)

90

Řecký rozhodčí nastaví čtyři minuty.

90

Žlutou kartu dostal Shane Long (Irsko)

90

V 92. minutě v obrovské šanci Vlček. Lehkým padáčkem ale nastřelil tyč.

90

Velká šance Irů. Kováč na malém vápně odkopává nad branku na roh.

90

Znovu v šanci Irové. Reidova hlavička z malého vápna míří těsně mimo.

90

Konec utkání! Český tým vítězí 1:0 a v tabulce skupiny odskočil Irům už na šest bodů.

90

Češi tak v boji o Euro 2008 možná nad svými pronásledovateli získali rozhodující náskok. K jistotě jim chybí jednou vyhrát. Zbylý program českého týmu: 17. října v Německu, 17. listopadu doma se Slovenskem a o čtyři dny později poslední zápas kvalifikace na Kypru. Iry čekají Němci a Kypr (oba doma) a Wales (venku). Slováci jsou z postupové hry zřejmě venku.