Sparta - Jablonec 1:2, domácí mladíci bojovali, ale do finále jde soupeř

Daniel Turyna (vlevo) ze Sparty a Vít Beneš z Jablonce v hlavičkovém souboji | foto: ČTK

4 2016
Ve finále domácího fotbalového poháru si proti Mladé Boleslavi zahraje Jablonec. Ten porazil Spartu i v odvetě na Letné, tentokrát 2:1. Góly vstřelili Tomáš Wágner a Martin Doležal, za domácí po přestávce snížil Daniel Turyna. Pražané nastoupili kvůli velké marodce s juniory a dorostenci.

Jablonec se dostal do finále Mol Cupu potřetí za poslední čtyři ročníky. Právě Mladou Boleslav, se kterou se 18. května utká v Teplicích, porazil v roce 2013 (2:2, na penalty 5:4).

Vzhledem k postavení v ligové tabulce je to pro něj jediná možnost, jak se probojovat do kvalifikace Evropské ligy. Naopak Mladá Boleslav už má evropské poháry jisté - pokud finále vyhraje, bude postupová i pátá příčka v lize, takže jí budou fandit Slavia či Brno.

Mol Cup

Podívejte se na všechny výsledky

Jablonec rozhodl už v prvním poločase. Ve dvaadvacáté minutě si naběhl na centr z pravé strany Wágner, který kráce předtím vystřídal zraněného Tecla, a hlavou zblízka pohodlně skóroval. V devětatřicáté minutě se situace opakovala, jen byl na konci akce Doležal.

V tu chvíli by Sparta musela dát pět gólů, protože úvodní zápas v Jablonci prohrála 0:2. Což se nedalo čekat ani vzhledem k sestavě - letenský tým nastoupil kvůli k rozsáhlé marodce a sobotnímu důležitému ligovému zápasu proti Liberci s hráči z juniorky a dorostu (v obou kategoriích si v uplynulých dnech s předstihem zajistila titul).

Jediným stálým členem áčka byl brankář Štěch. Jinak byli v základní jedenátce dva hráči narození v roce 1998, tři v roce 1997, dva v roce 1996 a tři v roce 1995. Nikdo starší.

Na herním projevu Sparty to bylo znát. Mladíci se sice snažili, hráli s chutí a potvrdili talent, ale na dospělou úroveň ještě neměli. Před bránu soupeře se skoro nedostávali a připsali si jen střely z dálky.

Přesto se jedna ujala! Deset minut po přestávce vystřelil kousek před hranicí pokutového území Turyna a technická střela zapadla za záda bezmocného jabloneckého brankáře Hrubého.

To však jablonecký postup do finále ohrozit nemohlo.