V brance Bičík a známá jména. Tak se půjde Sparta bít o Ligu mistrů

David Bičík diriguje spoluhráče během svého úvodního utkání po návratu do Sparty. | foto: ČTK

8 2014
Rottach-Egern (Od našich zpravodajů) - Jako by snad ani nebyla letní přestávka, žádné nákupy. Fotbalová Sparta nejspíš vsadí v boji o Ligu mistrů téměř na stejná jména, která na jaře dobyla titul i pohár. Sestava z vítězné generálky proti Basileji (4:0) se lišila jen na dvou postech, a to záložník Krejčí nehrál kvůli lehčímu zranění, ač byl i v zápisu o utkání.

Sparta - Basilej 4:0 (3:0)

Kouč Lavička po letním odchodu Vaclíka hledal hlavně brankáře číslo 1. Souboj někdejších odchovanců a navrátilců zřejmě vyhrál Bičík. Štěch nejspíš bude čekat na šanci, stejně jako další nové tváře: dravý záložník Breznaník, ostřílený stoper Kováč i důrazný útočník Nešpor.

Ostatní dobře znáte: v obraně Kadeřábek či Holek, v záloze Dočkal, Vácha či Hušbauer, na hrotu Lafata. Právě nejlepší střelec ligy Hušbauer řádil i teď: trefil se hned ve 5. a v 8. minutě.

Mimochodem, proti bývalým spoluhráčům stál právě Vaclík. Když hráči v malebné vesnici Rottach-Egern na jihu Německa u jezera Tegernsee za deště nastupovali, plácl Vaclík s Bičíkem. „Ať si daří,“ popřál nástupci.

Bitva o Ligu mistrů proti Levadii Tallinn začne za týden.

Branky: 5. a 8. z pen. Hušbauer, 45. Holek, 57. Costa. Sestava Sparty: Bičík - Kadeřábek, Švejdík (59. Kováč), Holek, Costa (77. Hybš) - Hušbauer (66. Mareček), Vácha, Matějovský - Dočkal, Přikryl (56. Konaté) - Lafata (66. Nešpor). Trenér: Lavička.

Témata: Liga mistrů, Sparta

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29