Sparta hrála s Ferencvárosem bez gólů, Jablonec zdolal na penalty Šachtar

Trenér sparťanských fotbalistů David Holoubek promlouvá k Václavu Kadlecovi a Mario Holkovi (vlevo). | foto: www.sparta.cz

31 2017
Třikrát za sebou nastříleli pět gólů, tentokrát fotbalisté Sparty nedali ani jeden. I tak ale v zimní přípravě pokračují bez porážky, s Ferencvárosem Budapešť, obhájcem maďarského titulu, totiž na soustředění ve španělské Valencii uhráli remízu 0:0. Jablonec zahájil Atlantic Cup v Portugalsku remízou 2:2 s ukrajinským Šachtarem Doněck. Favorita pak zdolal 5:4 na penalty.

Narozdíl od posledních sparťanských utkání se tentokrát fanoušci tolik nepobavili. Český tým sice většinu času držel míč a soupeře opticky přehrával, ale řada útoků končila na hranici vápna a do vyložených šancí se sparťané dlouho téměř nedostali.

Největší příležitost měli deset minut před koncem, kdy Lafata sklepl míč k Václavu Kadlecovi, který zůstal sám před brankářem, ale balon poslal nad břevno.

Ferencváros se také před jejich branku dostával ztěžka a asi nejvíc zahrozil ve 12. minutě, kdy Bičíka tvrdou střelou k tyči pořádně protáhl Radó. Jinak se aktuálně čtvrtý tým maďarské ligy dostal jen k několika náznakům a hlavně ve druhém poločase už český brankář moc práce neměl.

Sparťanští trenéři Požár a Holoubek poskládali zajímavou sestavu, ve které dostali šanci třeba mladíci Christian Frýdek, Havelka a Sáček - ten znovu obsadil pozici pravého obránce. Vedle nich nastoupili zkušení Lafata, Bičík nebo Michal Kadlec, levý kraj obrany patřil Hybšovi.

Tentokrát se hráči v poločase neprotočili, druhou půli tak začala stejná jedenáctka. Po zranění už zvládli odehrát celý zápas Václav Kadlec i Vácha a až po hodině hry šel na trávník první náhradník - rumunský obránce Vatajelu.

Jen mezi náhradníky zůstali třeba Mareček, Konaté, Dočkal, Juliš, Néstor nebo Karavajev, ani na lavičce nebyli Rosický, Šural, Mazuch, Holzer a Pulkrab.

I bez opor mohla Sparta vyhrát, ale gólu se nedočkal ani Vatajelu, jehož střelu z nadějné pozice čtvrt hodiny před koncem vytáhl brankář na roh.

A tak Sparta po třech zápasech, ve kterých nastřílela pět branek (proti Ústí nad Labem, Ružomberoku a Sturmu Graz) tentokrát neskórovala. Dál ale platí, že v zimní přípravě ještě neprohrála, dostala navíc jen jediný gól. Třetí tým ligové tabulky uzavře herní kemp v pátek utkáním proti Zenitu Petrohrad.

Výsledky přípravných zápasů

Sparta - Ferencváros 0:0 - hráno ve Španělsku
Sparta: Bičík - Sáček (74. Karavajev), M. Kadlec (62. Vatajelu), Holek, Hybš - Ch. Frýdek, Havelka, Vácha, Čermák, V. Kadlec - Lafata.
Ferencváros: Dénes; Botka, Böde, Čukić, Dilaver, Hajnal, Hüssing, de Almeida, András, Moutari, Kleinheisler

Liberec - Sturm Štýrský Hradec 1:1 (0:0) - hráno ve Španělsku
Branky: 48. Ekpai - 53. Kienast z pen.
Liberec: Dúbravka - Mikula, Coufal (46. Machuča), Kouřil, Bartošák (77. Kerbr) - Karafiát - Ekpai (67. Šulc), Bosančič (60. Obročník), Potočný, Vůch - Graiciar (46. Micovčák).
Sturm Štýrský Hradec: Lück – Potzmann, Schoissengeyr, Spendlhofer, Lykogiannis – Ovenstad, Lovric – Dobras, Stankovic, Gruber – Kienast.

Zlín - Kajrat Almaty 0:2 (0:0) - hráno v Turecku
Branky: 76. Islamchan, 81. Žukov.
Zlín: Dostál - Kopečný, Jugas, Janíček, Matejov - Štípek, Živulič, Traore, Vukadinovič - Diop, Beauguel. Trenér: Páník.

Příbram - Vlašim 1:3 (1:1) - hráno v Praze
Branky: 34. Lupták - 45.+2 Janda, 84. Vyhnal, 85. Hašek.
Příbram: I. poločas: Hruška - Liščevič, Jiránek, Chaluš, Divíšek - Květ, Suchan - Lupták, T. Pilík, Rezek - Linhart. II. poločas: Boháč - Ježdík, Kvída, Chaluš, Liščevič - Květ, Krameš - P. Pilík, Januška, Frizoni - Kacafírek. Trenér: Tobiáš.
Vlašim: Nguyen – Wiesner, Štochl, Kučera – Reiter, Kulhánek, Tarczal, Hašek, Janda – Vyhnal, Jelínek.

Přípravný fotbalový turnaj Atlantic Cup v Portugalsku:
FK Jablonec - Šachtar Doněck 2:2 (1:1), pen. 5:4

Branky: 34. Pospíšil z pen., 52. Doležal - 37. Ferreyra, 57. Dentinho. Rozhodující penaltu proměnil Mehanovič.
Jablonec: Hrubý - Masopust, Pernica, Hübschman (65. Beneš), Zelený - Pospíšil (65. Kubista), Jiráček (65. Trávník) - Diviš (46. Jankovič), Považanec (46. Mehanovič), Hanousek (46. Lárusson) - Doležal (81. Mihálik).
Šachtar Doněck: Pjatov (69. Ševčenko) – Srna (C), Kučer, Rakitskij, Azevedo – Fred, Tankovskij – Marlos, Dentinho, Taison – Ferreyra.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41