Real získal Španělský pohár, výhru nad Barcelonou vystřelil Bale

Gareth Bale z Realu Marid slaví svůj gól proti Barceloně. | foto: AP

16 2014
Fotbalisté Realu Madrid ovládli Španělský pohár, poprvé od roku 2011, celkově však už podevatenácté. Ve finále hraném ve Valencii porazili odvěkého rivala FC Barcelona 2:1. O triumfu rozhodla trefa záložníka Garetha Balea z 85. minuty utkání.

Real, kterému opět chyběl zraněný kanonýr Ronaldo, byl na stadionu Mestalla od úvodu přímočařejší a už v jedenácté minutě šel do vedení. Rychlý protiútok zakončil Di María přízemní střelou pod rukou brankáře Pinta.

Barcelona víc držela míč, ale její akce většinou končily před šestnáctkou. Krátce před pauzou se po skrumáži dostal k zakončení Messi, jehož střela skončila vedle tyče.

Na začátku druhého poločasu chyběla přesnost i Realu a dvakrát v slibných pozicích minul Bale. Po hodině hry Pinto s problémy vytáhl na tyč Benzemovu ránu.

V 68. minutě Barcelona vyrovnala. Na Xaviho roh si naskočil nepokrytý Bartra a hlavou trefil horní růžek Casillasovy branky.

Svěřence Gerarda Martina gól povzbudil, pět minut před koncem však Realu vrátil vedení Bale. Velšský útočník získal na polovině hřiště míč, protáhl se kolem Bartry a povedený únik zakončil přesnou střelou. Prodloužení mohl v samém závěru zařídit Neymar, ale sám před Casillasem napálil jen tyč.

Madrid vrátil Barceloně dvě ligové porážky z této sezony a zopakoval výhru z posledního vzájemného finále poháru z roku 2011. Katalánci prohloubili krizi a poprvé od roku 2003 prohráli tři soutěžní duely za sebou.