Barcelona a Atlético se obraly o body, Real jejich ztráty využil

KDO S KOHO? O balón soupeří Miranda z Atlética Madrid (vpravo) a Cesc Fabregas z Barcelony. | foto: AP

12 2014
I po očekávaném šlágru zůstává vše při starém. V souboji o první místo španělské ligy mezi druhým Atlétikem Madrid a vedoucí Barcelonou nepadl poprvé od roku 2003 ani jeden gól, a tak dělí oba týmy v polovině sezony dál jen rozdílné skóre.

Z jejich ztráty má radost třetí Real Madrid, který díky gólu obránce Pepeho vyhrál na hřišti barcelonského Espaňolu 1:0 a stáhl ztrátu na první místo na tři body.

Hit kola v Madridu nenabídl ani tak atraktivní podívanou, jako spíše bojovný a upracovaný zápas. Pro Atlético mohlo být minimálně psychologickou vzpruhou, že v základní sestavě Barcelony chyběly její největší hvězdy Lionel Messi a Neymar. Oba se dostali na hřiště až ve druhém poločase.

Možná i proto si první velkou šanci po necelé hodině hry vytvořilo překvapení tohoto ročníku. Miranda prodloužil centr na zadní tyč, kde chyběl kanonýru Costovi jen malý kousek k zakončení.

Barcelonský záložník Andrés Iniesta schytal během prvního poločasu několik nepříjemných kopanců, a tak do hry po přestávce naskočil Messi, jenž po zranění stehna stále není stoprocentně fit.

S bezbrankovým skóre ovšem nepohnul on, Neymar, který střídal v 67. minutě, ani útočník David Villa, jenž odešel do Atlétika před sezonou právě z Barcelony.

Katalánský klub ztratil body po třech vítězstvích v řadě, Atlético po pěti.

To Real Madrid ve vítězné sérii, která ovšem trvá teprve od 22. prosince, pokračuje.

O jeho vítězství nad Espaňolem však nerozhodl nejlepší střelec soutěže Cristiano Ronaldo, jenž v pondělí pravděpodobně převezme Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy.

Portugalský kanonýr sice měl několik vyložených příležitostí, ale svůj 21. ligový gól sezony nepřidal. Rozhodl jeho spoluhráč z reprezentace Pepe, když si v 55. minutě naběhl do vápna na centr Luky Modriče z přímého kopu a skóroval hlavou.

Výsledky 19. kola: Granada - Valladolid 4:0 (22. a 55. Recio, 12. Murillo, 78. El Arábí), Bilbao - Almería 6:1 (68. a 87. z pen. Ibai, 7. Rico, 10. Herrera, 30. Laporte, 52. Aduriz - 34. Hélder), Vigo - Valencie 2:1 (49. a 77. Charles - 23. Parejo), Atlético Madrid - FC Barcelona 0:0, Elche - Sevilla 1:1 (83. Herrera - 89. Carrico), Getafe - Vallecano 0:1 (29. Bueno), Betis Sevilla - Pamplona 1:2 (80. Molina - 2. Torres, 57. vlastní Figueras), Espaňol Barcelona - Real Madrid 0:1 (55. Pepe), Levante - Málaga 1:0 (19. Barral), Villarreal - San Sebastian 5:1 (16. a 33. Dos Santos, 27. a 55. Uche, 58. Moi Gómez - 60. Agirretxe).