O titulu rozhodne zápas Barcelona - Atlético, Real už je bez šance

KONEC NADĚJÍ. Zklamaný Xabi Alonso. Real Madrid prohrál s Celtou Vigo a přišel o šanci na titul. | foto: Reuters

11 2014
Všichni kandidáti na španělský titul klopýtli, a tak rozhodne až poslední kolo. Vedoucímu Atlétiku Madrid v něm bude stačit i remíza na hřišti druhé Barcelony. Bez šance už je třetí Real Madrid, který ztratil body potřetí za sebou.

Kdyby Real Madrid neselhal v posledních třech kolech (což se mu mimochodem přihodilo poprvé od května 2009), mohl teď mít titul ve svých rukou...

Jenomže to je kdyby. Po porážce 0:2 na hřišti Celty Vigo už je bez šance. O první místo se tak v posledním kole poperou v přímém souboji Atlético a Barcelona na hřišti katalánského klubu. "Superfinále" je na programu v neděli.

Španělská liga - 37. kolo

Atlético, které čeká na titul od roku 1996, může narušit nadvládu Realu a Barcelony. Ta trvá od roku 2004, kdy vyhrála Valencie.

Lídr tabulky prohrával s Málagou po 25 minutách, kdy se trefil Sánchez, ale v 74. minutě vyrovnal Alderweireld. Rozhodnout mohl v nastaveném čase Adrian, ale gólman Caballero skvěle zasáhl.

Teď mu může děkovat Barcelona. Pokud by Atlético vyhrálo, ztratili by Messi a spol. šanci na titul. Parta trenéra Martina totiž hrála 0:0 na hřišti Elche, byť si vytvořila dost šancí.

Výsledky 37. kola: Levante - Valencie 2:0 (70. Angel, 81. Ivanschitz), Villarreal - Vallecano 4:0 (22. Uche, 42. Bruno, 55. Pereira, 64. Costa), Atlético Madrid - Málaga 1:1 (74. Alderweireld - 65. García), Betis Sevilla - Valladolid 4:3 (6. vlastní Peňa, 54. Molina, 76. Castro, 90.+1 Juanfran - 1. a 59. Guerra, 51. Peňa), Bilbao - San Sebastian 1:1 (49. Muniain - 75. Agirretxe), Elche - FC Barcelona 0:0, Espaňol Barcelona - Pamplona 1:1 (21. Colotto - 44. Acuňa), Getafe - FC Sevilla 1:0 (70. Escudero), Granada - Almería 0:2 (19. Verza z pen., 83. Vidal z pen.), Vigo - Real Madrid 2:0 (43. a 63. Charles).