Barcelona vyhrála gólem z penalty, ale první místo udrželo Atlético

K TOMU MÍČI TĚ NEPUSTÍM! Gólman Espaňolu Barcelona Kiko Casilla (vpravo) kontroluje balón před dobíhajícím útočníkem městského rivala Lionelem Messim. | foto: Reuters

1 2014
Fotbalisté Barcelony se proti svému městskému rivalovi - Espaňolu - dlouho trápili, ale nakonec ve 31. kole španělské ligy přeci jen vyhráli 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil Messi z penalty. První místo však udrželo Atlético Madrid, které porazilo 2:1 Athletic Bilbao. Zvítězil také Real Madrid.

Běžela závěrečná čtvrthodinka, když rozhodčí nařídil penaltu pro Barcelonu za ruku obránce Lópeze. Ještě předtím však pravděpodobně hrál rukou také útočník Neymar, jak vyplynulo z opakovaných záběrů.

Penaltu s přehledem proměnil Messi, který se tak v tomto ligovém ročníku trefil už třiadvacetkrát.

Espaňol navíc od 83. minuty dohrával bez gólmana Casilly, jenž hrál rukou mimo pokutové území a zmařil Messiho šanci. A protože domácí už vyplýtvali všechna tři střídání, musel do brány obránce López. Barcelona toho však nevyužila.

Na prvním místě zůstalo Atlético Madrid, které vyhrálo 2:1 na hřišti Athletiku Bilbao. Domácí sice vedli po brzkém gólu Muniaina, ale favorit ještě do přestávky vyrovnal a ve druhém poločase skóre otočil.

Zvítězil také Real Madrid, který deklasoval 5:0 Rayo Vallecano. Dvěma góly se na tom podílel Bale a jedním také Ronaldo, jenž v tomto ligovém ročníku vstřelil už 28. branku.

Real Madrid, který byl ještě nedávno na prvním místě, ztrácí na Atlético Madrid tři body a na Barcelonu dva.

Výsledky 31. kola: Espaňol Barcelona - FC Barcelona 0:1 (77. Messi z pen.), Bilbao - Atlético Madrid 1:2 (6. Muniain - 22. Costa, 55. Koke), Vigo - FC Sevilla 1:0 (87. Nolito z pen.), Real Madrid - Vallecano 5:0 (68. a 70. Bale, 15. Ronaldo, 55. Carvajal, 78. Morata), Valladolid - Almería 1:0 (6. Manucho), Villarreal - Elche 1:1 (43. Pereira - 31. Suárez z pen.), Valencie - Getafe 1:3 (6. Vargas - 25. Lafita, 27. Marica, 88. León), Granada - Levante 0:2 (48. Navarro, 88. López), Betis Sevilla - Málaga 1:2 (30. Lolo Reyes - 83. Juanmi, 87. Darder).