Zidane prožil parádní premiéru, Real Madrid i Barcelona vysoko vyhrály

Zinédine Zidane při své premiéře jako kouč Realu Madrid | foto: Reuters

10 2016
Zinedine Zidane prožil jako nový trenér fotbalistů Realu Madrid vydařenou premiéru. Jeho tým rozstřílel Deportivo La Coruňa 5:0. Vysoko vyhrála také Barcelona, která v 19. kole španělské ligy zvítězila 4:0 nad Granadou. První je nadále Atlético Madrid.

Ruce v kapsách, rozepnuté sako a zachmuřený výraz. Zidane, pro něhož je angažmá v Realu Madrid první velkou trenérskou štací, nedával najevo emoce.

A to ani ve chvíli, kdy útočník Benzema otevřel v 15. minutě skóre. Stylově patičkou. V podobných technických finesách se přitom Zidane během úspěšné hráčské kariéry vyžíval.

Real Madrid měl zápas proti Deportivu La Coruňa pod kontrolou a postupně navyšoval skóre. Třikrát se trefil Bale, ještě jeden gól pak přidal Benzema. Jen Ronaldo vyšel z úderného útoku naprázdno, i když měl několik velkých šancí.

Fanoušci madridského klubu vítali Zidaneho nadšeně. V ruce transparenty, na krku šály s podobiznami francouzského elegána.

Bývalý mistr světa, evropský šampion, vítěz Ligy mistrů a držitel Zlatého míče z roku 1998 se jim za to odvdečil povedeným výkonem, který s klidným výrazem ve tváři sledoval od postranní čáry.

Nástupce odvolaného Rafaela Beníteze si mohl po devadesáti minutách oddechnout. Premiéru, kterou bez nadsázky sledoval celý svět, zvládl. V trenérské kariéře má přitom za sebou jen pár měsíců coby asistent v Realu Madrid a jako hlavní kouč béčka ve stejném klubu.

Povede se mu i nadále?

Zinédine Zidane (vlevo) při své premiéře jako kouč Realu Madrid
Zinédine Zidane při své premiéře jako kouč Realu Madrid

Real Madrid je ve španělské lize až na třetím místě. První je nadále Atlético Madrid, ale Barcelona má zápas k dobru.

Ta si utkání proti Granadě zkomplikovat nenechala. Messi se dvakrát trefil už v úvodní čtvrthodině, třetí gól přidal po přestávce a na konečných 4:0 zvýšil Neymar.

Messi si připsal první hattrick v aktuálním ročníku. Naposledy dal tři góly loni v březnu proti Vallecanu (6:1). Přesto pravděpodobně právě on v pondělí zvítězí v anketě Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa za rok 2015.

Barcelona napravila zaváhání z minulého kola, kdy bez branek jen remizovala proti Espaňolu.

Atlético skórovalo proti Celtě Vigo ze své první střely na bránu, která ale přišla až ve 49. minutě. Vietto předložil míč v pokutovém území Griezmannovi a francouzský reprezentant zakončil akci do odkryté branky. Bývalý hráč San Sebastianu oslavil desátý gól v sezoně.

Definitivní pojistku přidal deset minut před koncem střídající Carrasco, který do madridského celku přestoupil v létě z Monaka.

Výsledky 19. kola: Barcelona - Granada 4:0 (8., 14., 58. Messi, 83. Neymar), Real Madrid - La Coruňa 5:0 (22., 49. a 63. Bale, 15. a 90.+1 Benzema), FC Sevilla - Bilbao 2:0 (24. a 59. Gameiro), Getafe - Betis Sevilla 1:0 (57. Vázquez), Levante - Vallecano 2:1 (72. Deyverson, 81. Morales - 83. Hernández), Villarreal - Sporting Gijón 2:0 (26. a 51. Bakambu), San Sebastian - Valencie 2:0 (79. a 82. Jonathas), Eibar - Espaňol Barcelona 2:1 (15. Inui, 74. Bastón z pen. - 22. Joan Jordán), Las Palmas - Málaga 1:1 (51. Tanausu - 72. Santa Cruz), Vigo - Atlético Madrid 0:2 (49. Griezmann, 80. Carrasco).