Ve Španělsku uspělo vedoucí trio, Ronaldo dal čtyřstý gól v kariéře

Cristiano Ronaldo slaví gól proti Celtě Vigo. | foto: Reuters

6 2014
Fotbalisté Barcelony po domácí výhře 4:0 nad Elche dál o skóre vedou španělskou ligu. V 18. kole je na chvíli sesadilo Atlético Madrid, které vydřelo výhru 1:0 na hřišti Málagy, ale obhájci titulu se v neděli vrátili zpět. K výhře přispěl hattrickem Alexis Sánchez. Real Madrid si v pondělí poradil 3:0 s Vigem. Ronaldo se trefil dvakrát a slavil čtyřstou branku v kariéře.

Barcelonský Sánchez otevřel skóre v 7. minutě a další dva góly přidal v 63. a 69. minutě. Pro chilského útočníka to byl první hattrick ve španělské lize od přestupu z Udine v roce 2011. Ve 14 zápasech v tomto ligovém ročníku stihl dát jedenáct branek, stejně jako ve své střelecky nejúspěšnější sezoně, kterou prožil hned v úvodním roce angažmá v Barceloně.

Jedenáctý ligový gól v sezoně dal i Pedro a oba se dělí po pozici nejlepšího týmového střelce. Obvyklý kanonýr obhájců titulu Lionel Messi sice začal v tomto týdnu trénovat s mužstvem po zranění stehenního svalu, kvůli kterému nehraje od listopadu, k utkání s Elche však kouč Gerardo Martino nejlepšího fotbalistu světa ještě nenominoval. Odpočívat nechal i brazilskou hvězdu Neymara, který až v závěru vystřídal Pedra.

Atlético se hodně nadřelo

Atlético v sobotu zvítězilo v Málaze 1:0 a necelý den strávilo v čele tabulky, ale Barcelona dokázala odpovědět.

Málaga v závěru minulého roku čtyřikrát za sebou neprohrála a také v prvním lednovém utkání dlouho držela naději na bodový zisk.

Svěřenci německého kouče Bernda Schustera inkasovali až 20 minut před koncem, kdy brankář Willy Caballero vyrazil střelu Adriána Lópeze a odražený míč poslal do sítě španělský reprezentant Koke.

Ronaldo vede tabulku střelců

Real Madrid porazil Celtu Vigo 3:0 a dál ztrácí pět bodů na vedoucí dvojici Barcelona - Atlético. Třetí tým tabulky rozhodl zápas s outsiderem až v druhém poločase. V 67. minutě skóroval Karim Benzema a v závěru se dvakrát prosadil Cristiano Ronaldo, který se s 20 brankami v sezoně dostal do čela tabulky střelců. O jeden zásah předstihl Diega Costu z Atlética.

Ve třetí minutě nastavení si portugalský kanonýr připsal jubilejní 400. gól v kariéře - 230 jich dal za Real, 118 za Manchester United, pět za Sporting Lisabon a 47 za reprezentaci. Osmadvacetiletá hvězda potřebovala k dosažení této hranice 653 zápasů.

Ve španělské lize dal Ronaldo za Real už 166 branek a odpoutal se od někdejšího mexického kanonýra Huga Sáncheze (164) na čtvrtém místě klubové tabulky střelců.

Španělská fotbalová liga - 18. kolo

Málaga - Atlético Madrid 0:1 (70. Koke), Valladolid - Betis Sevilla 0:0, Valencie - Levante 2:0 (42. Piatti, 73. Feghouli), Almería - Granada 3:0 (14. Dubarbier, 28. Verza z pen., 79. Vidal), FC Sevilla - Getafe 3:0 (34. Vitolo, 56. Bacca, 77. Rakitič), FC Barcelona - Elche 4:0 (7., 63. a 69. Alexis Sánchez, 16. Pedro), Pamplona - Espaňol Barcelona 1:0 (33. Cejudo), San Sebastian - Bilbao 2:0 (43. Griezman, 90.+2 Pardo), Real Madrid - Vigo 3:0 (82. a 90.+3 Ronaldo, 67. Benzema), Vallecano - Villarreal 2:5 (66. a 90.+1 z pen. Castillo - 10., 57. a 64. Uche, 12. a 41. Perbet).