Soupeř Slavie hodně útočí a málo brání

22 2003
Smederevo - Ofenzivní tým, která má však problémy v obraně. To je Sartid Smederevo, středeční soupeř fotbalistů Slavie v 1. kole Poháru UEFA. "Měli bychom přes něj postoupit," řekl slávistický asistent Miroslav Jirkal, který srbské mužstvo viděl ve dvou zápasech. "Ale pozor. Je to finanční silný klub, který touží po úspěchu."

Sartid, který sídlí v menším městě čtyřicet kilometrů jihovýchodně od Bělehradu, v nedělní lize porazil nováčka Borac Cacak 1:0 až gólem v poslední minutě. "Ale vyhráli zaslouženě," poznamenal Jirkal. "Domácí měli vytrvalou převahu a soupeře přehrávali nátlakovou hrou."

Smederevo je po pěti kolech srbsko-černohorské ligy na pátém místě s devíti body. Mužstvo je úspěšné doma, kde všechna tři utkání vyhrálo. Na hřištích soupeře však ještě nedalo gól a pětkrát inkasovala. Na domácím hřišti vybojoval i postup z předkola, kde po remíze 1:1 v Sarajevu vyhrál jasně 3:0.

"Je to typický srbský tým. Hráči jsou technicky vyspělí a rychlí. Mužstvo je silné ve hře dopředu, naopak slabší v obraně," zdůraznil slávistický pozorovatel.

Hvězdou je šestadvacetiletý útočník Nenad Mirosavljevič, jeden z nejlepších střelců ligy. "Téměř všechny míče jdou přes něj," upozornil Jirkal.

Další oporou je šestatřicetiletý záložník Goran Bogdanovič, který hrál i za jugoslávskou reprezentaci a prošel také španělskými prvoligovými kluby Mallorky a Extramadury. "Většinou jde do druhé půle a tvoří hru," podotkl Jirkal.

Pokud Bogdanovič na hřišti není, mužstvo nakopává míče na urostlého Mirosavljeviče. Rovněž ve čtyřčlenné obraně má tým vysoké hráče. "Stopeři nejsou zrvona rychlí a navíc hrají hodně dopředu. Na obranu vůbec se mužstvo moc nezaměřuje. A také v záloze jsou samí ofenzivní hráči," dodal Jirkal.

Sestava Sartidu proti Boracu: Žilič - Kekezovič (46. Kočič), Kovačevič, Spasič, Radosavljevič - Kulič (46. Bogdanovič), Zorič, Mudrinič, Zečevič - Mirosavljevič, Pantelič (62. Živkovič).