Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Musíme lákat diváky fotbalově, myslí si sokolovský Vondráček

Sokolovský Zbyněk Vondráček u míče | foto: Václav Šlauf, MAFRA

27 2015
Druholigoví fotbalisté Baníku Sokolov po třech remízách 1:1 konečně naplno bodovali. Na severu Moravy vyhráli 1:0 brankou Jakuba Dvořáka. „Určitě zasloužené vítězství,“ říká sokolovský obránce Zbyněk Vondráček.

„Jeli jsme tam s tím, že jsme sice naposledy uhráli tři remízy, ale s Pardubicemi z jediného trestňáku přišli o tři body, zachraňovali v závěru s Karvinou a věděli jsme, že Frýdek má tři prohry za sebou a nebude na tom nejlíp.“ Sokolov měl dobrý nástup do utkání, v patnácté minutě tři, čtyři šance. A pak to přišlo, ve 28. minutě se prosadil Jakub Dvořák. „Byl dlouhý aut, odražený míč a Jakub Dvořák to uklidil,“ popisuje Vondráček gólovou situaci.

Frýdek se z toho nástupu nevzpamatoval. „Byli v křeči, musím říct, že za devadesát minut měli jednu až dvě šance a ani ne stoprocentní a my měli tři, čtyři,“ míní sokolovský stoper.

Spolu s Hofmannem tvoří nejvyšší stoperskou dvojici v soutěži a dokáží toho využívat. „Já vždy říkám, když to soupeř nakopává, tím líp se nám hraje. Je to takový náš chleba, když je tam Standa Hofmann a já, je pro nás výhodou, když to létá vzduchem, než kdyby si to dávali po zemi a kolmo tam nabíhali.“

Bylo to jen jedno vítězství po dlouhé době a navíc v sobotu přijede Znojmo, je potřeba potvrdit doma tři body a posunout se v tabulce. „Vyšvihnout se na třetí, čtvrté místo a ne hrát osmý flek, to nikoho nezajímá,“ říká Vondráček. Ale právě to byla v poslední době realita.

„Je to druhá liga, a tak je to dané, jednou prohrajete a jste osmí a jednou vyhrajete a jste třetí. Je to velmi vyrovnané, poslední může porazit prvního, druhého a druhý může prohrát u posledního. Souboje, body, souboje, body,“ připomíná vyrovnanost.

V sobotu přijede do Sokolova Znojmo, a to není ani při vyrovnanosti tabulky lehký soupeř. „Potřebovali bychom doma vyhrát, ale hlavně dát také nějaké branky, aby se také trochu chytli lidi. Teď je to jednom o gólu, buď my nebo oni.“

A právě sokolovský divák bude muset přehodnotit své nároky, postup do nejvyšší soutěže se opět odkládá, ani na hřišti se o něj nepodaří bojovat. „Postup, nebo to, o co jsme se chtěli pokusit, je ztraceno, ale čtvrté, třetí místo je lepší pro diváky. Musíme je nalákat spíš fotbalově, aby se měli na co dívat,“ míní Zbyněk Vondráček.

K tomu je potřeba dávat góly, a to je v poslední době problém. „Jako hráč to nechci nějak shazovat, ale nevidím v útoku moc pozitiva. Je tam Vojtěch Přeučil, ale i když dal tři góly, myslím, že se mu moc nedaří. Jinak bych nechal hodnocení na jiných lidech,“ dodává Zbyněk Vondráček.

K tomu je třeba mimo jiné i konkurence. No ale když do Frýdku jede třináct hráčů, musel jet i Kouba z dorostu na střídačku, je těžké někoho přinutit, aby se bál o místo v sestavě.Najdete na iDNES.czmobilní verze