Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sokolov ukončil sezonu debaklem a vyhodil trenéra. Mohou za to neshody

Už bývalý sokolovský kouč Aleš Jindra | foto:  Michal Sváček, MAFRA

6 2014
Pětibrankový výprask ve Zlíně a vyhazov trenéra Aleše Jindry. Prapodivně zakončili druholigovou sezonu ve fotbalovém Sokolově. "Hlavním důvodem je dlouhodobá nespokojenost s defenzivním herním projevem, který byl zásadně v rozporu s klubovou filozofií. Přes opakované upozornění o neatraktivnosti herního projevu nedošlo ke změně," stojí mimo jiné v klubovém prohlášení.

"Trenéra jsme neodvolávali jen na základě výsledků z posledních dvou zápasů ve Zlíně a doma s Karvinou, důvodem je způsob dlouhodobého vedení A-týmu ze strany trenéra Jindry. Jeho pojetí hry bylo hodně defenzivní, což se neztotožňovalo se zadáním vedení fotbalového klubu," říká klubový šéf Tomáš Provazník.

Díky dvěma porážkám v posledních dvou kolech se místo návratu na vytoužené čtvrté místo v soutěži musel Baník nakonec spokojit s šestým místem. Stejné umístění po podzimní části přitom sám trenér Jindra označoval jako zklamání.

Baník však ani letos neměl přímo postupové ambice a své fanoušky chtěl tak alespoň uspokojit předváděnou hrou. Jenže v soutěži nastřílel pouhých třiatřicet branek, méně gólů daly pouze čtyři týmy.

"Hráli jsme to, na co měl klub hráčský potenciál. S ohledem na kvalitu a typologii hráčů mužstva byl vždy volen vhodný způsob hry tak, abychom byli úspěšní a byl patrný způsob hry, který chceme praktikovat," namítá odvolaný kouč Jindra.

Nad úzkým kádrem si stýskal už na začátku sezony. V zimě sice klub posílil, ne všichni hráči se ale chytili podle trenérových představ a někteří přišli pouze jako náhrada za zraněné či hráče vrácené z hostování. "Velkou posilou se ukázal Petr Glaser, který Baníku hodně pomohl, velmi slušně hrál i Kuzmanovič a kromě posledních dvou zápasů sezony i Aleš Ivasko. Od Lukáše Schuta jsem si sliboval víc a Petr Došlý se bohužel neprosadil vůbec," říká k zimním posilám Jindra.

Celkově podle hlavního trenéra ale zimní doplnění týmu na atraktivnější hru nestačilo. Klubové vedení si ovšem za kvalitou i šíří kádru stojí. "Tým jsme tvořili tak, aby měl na atraktivnější herní pojetí a šíře kádru s tím nemá co dělat. Předváděná hra vycházela z trenérovy filozofie, která se neslučovala se zadáním od vedení klubu," říká Provazník.

Stejný klíč pro doplňování soupisky volili na Baníku nejen v zimě, ale také před začátkem sezony. "A vždycky to bylo v součinnosti s trenérem," dodává Provazník. Kde se oba tábory zásadně rozcházely, to byla podle něj příprava na zápasy a taktické zadání. Při výběru vhodné náhrady za odvolaného Jindru teď bude na souznění ve všech klíčových aspektech hry klást daleko větší důraz.

Už nějakou dobu se v souvislosti s novým trenérem Sokolova mluví o Pavlu Medynském jako o vhodném kandidátovi, tomu se ovšem nepovedlo ve třetí lize udržet sokolovskou farmu v Karlových Varech. "Určité informace jsem zaslechl, ale větší pozornost jsem tomu nevěnoval ani jsem neřešil, odkud pocházejí, protože s blížícím se koncem sezony jsem se rozhodl, že tato sezona bude pro mě v Baníku poslední a trenérskou smlouvu platnou do 30.6. 2015 po posledním utkání sezony vypovím," říká Jindra.

Že v příští sezoně povede Baník právě Medynský, to ovšem klubový šéf vylučuje. "Není v užším výběru trenérů, které jsme oslovili a se kterými teď probíhají jednání," říká Provazník.Tabulka ligy

Mužstvo Z V R P S B
1. Dynamo České Budějovice 4 3 1 0 10:4 10
2. Graffin Vlašim 4 3 0 1 9:6 9
3. Fotbal Třinec 4 3 0 1 5:3 9
4. Slezský FC Opava 4 2 2 0 12:5 8
5. FC Hradec Králové 4 2 1 1 7:7 7
6. FK Viktoria Žižkov 4 1 3 0 8:3 6
7. FK Pardubice 4 2 0 2 5:4 6
8. FK Olympia Praha 4 1 2 1 6:6 5
9. 1.SC Znojmo 4 1 2 1 4:5 5
10. 1. FK Příbram 4 1 1 2 5:5 4
11. Frýdek - Místek 4 1 1 2 3:4 4
12. FK Ústí nad Labem 4 1 1 2 5:9 4
13. FC MAS Táborsko 4 0 3 1 6:8 3
14. Baník Sokolov 4 0 2 2 5:7 2
15. FC Vítkovice 4 0 2 2 3:12 2
16. FK Varnsdorf 4 0 1 3 3:8 1

Najdete na iDNES.czmobilní verze