Slovácko odstartovalo zimní pauzu vítězně, střelci byli nečekaní

Lukáš Sadílek ještě v dresu Sokolova | foto: Václav Šlauf, MAFRA

12 2017
Stoper Stanislav Hofmann jen vysedával na lavičce, záložník Lukáš Sadílek hostoval ve druholigovém Sokolově, další středopolař Matěj Biolek nebyl po vleklých zraněních ve formě a hrál spíš za třetiligovou juniorku. A útočník Tomáš Zajíc plnil v podzimní části ligy spíš roli žolíka - a úspěšně.

Ani jeden ze střelců, kteří rozhodli o výhře fotbalového Slovácka 4:0 v úvodním přípravném utkání nad divizním Hodonínem, dosud nepatřil mezi opory týmu.

„Jsem rád, že po týdnu tréninkové činnosti jsme mohli odehrát utkání na kvalitně připravené umělce. Utkání se i díky soupeři odehrálo ve svižném tempu,“ pochvaloval si kouč Slovácka Stanislav Levý.

Do utkání nasadil dvě rovnocenné jedenáctky, příležitost dostali i obě zbrusu nové tváře: záložníci Jan Navrátil, který přestoupil z Liberce, a Dominik Kunca z Michalovců, jenž je ve Slovácku na týdenních testech.

Kunca si neplánovaně zahrál i většinu druhého poločasu, v 54. minutě totiž musel nahradit svého slovenského krajana, pravého obránce Juraje Chvátala. Ten si při jednom ze soubojů vyhodil rameno a musel být převezen do nemocnice.

„Na hřiště jsem poslal všechny hráče, kteří byli připravení. Košút, Tetteh a Kone měli individuální trénink,“ uvedl trenér Levý.

Další přípravné utkání sehraje Slovácko v sobotu od 11 hodin v Uherském Brodě proti druholigovým Vítkovicím. A hráči věří, že už k nim počasí bude přívětivější.

„V těchto dnech je opravdu mrazivo, na což jsme v posledních letech nebyli moc zvyklí. Tréninky i zápasy jsou o to náročnější, ale nedá se nic dělat. Je potřeba se na jarní boje dobře připravit,“ poznamenal stoper Tomáš Rada.

1. SK Slavia Praha 29 19 9 1 61:22 66
2. FC Viktoria Plzeň 29 19 7 3 45:21 64
3. AC Sparta Praha 29 16 8 5 46:25 56
4. FK Mladá Boleslav 29 13 10 6 47:33 49
5. FK Teplice 29 13 9 7 38:24 48
6. Fastav Zlín 29 10 8 11 32:35 38
7. Dukla Praha 29 10 7 12 38:35 37
8. FK Jablonec 29 8 12 9 41:38 36