Slovácko - Mladá Boleslav 3:1, trenér Habanec zná jen vítězství

DOBŘE, CHLAPI. Fotbalisté Slovácka slaví jednu z branek, které vstřelili Mladé Boleslavi. | foto: Stanislav Horák

15 2012
Léčebná kúra fotbalistů Slovácka pod trenérem Svatoplukem Habancem pokračuje zdárně. Třetí zápas = třetí vítězství. V 7. ligovém kole jeho tým porazil Mladou Boleslav 3:1.

Utkání Slovácko versus Mladá Boleslav ve videoreportáži

Naopak Boleslav potřetí za sebou prohrála rozdílem dvou branek a trenér Miroslav Koubek po utkání odstoupil.

"Slovácko si tři body zasloužilo," gratuloval boleslavský kouč Koubek soupeři k vítězství.

Slovácku vyšel úvod zápasu a po necelé čtvrthodině vedlo po chybách boleslavské obrany 2:0. Sázku na útočné pojetí zúročil v 9. minutě Došek, když po rohovém kopu Volešáka hlavou překonal brankáře Šedu. O čtyři minuty později po Valentově kolmé přihrávce si zaběhl za hostující obranu Hlúpik, vyhrál souboj s nejistým stoperem Johanou a tvrdou ranou pod břevno přidal druhý gól.

Obrana hostů byla hodně vykolejená a trenér Koubek sáhl k razantnímu kroku.

Zkušeného Johanu vystřídal Dosoudil. Hosté vsadili na ofenzivu a pokusy o rychlé protiútoky. Stoper Trousil sváděl souboje s důrazným Nešporem a po jednom z nich utrpěl tržnou ránu v obličeji, která si vyžádala ošetření mimo hřiště. Absenci domácí opory využil právě Nešpor a snížil.

Po půlhodině hry Slovácko neproměnilo dvě šance. Hlúpik opět pronikl mezi zadáky soupeře, kličkou oklamal i brankáře Šedu, jeho střela z úhlu ovšem skončila na boční síti. Pak se po standardní situaci míč odrazil k Valentovi a jeho přízemní střela z dvaceti metrů těsně minula tyčku.

Ve 37. minutě zastavilo rozlet Slovácka vyloučení kapitána Trousila, který srazil pronikajícího Nešpora. Habanec stáhl do obrany Daníčka, jenže v oslabení ztratili domácí svou útočnou sílu.

Po změně stran se Slovácko více zatáhlo do defenzivy, soupeře však do bezprostřední blízkosti brankáře Melichárka nepustilo. Střelám z větší vzdálenosti chyběla přesnost.

Domácí vyráželi do protiútoků a po jednom z nich fauloval na hranici pokutového území Janíček útočníka Kováře. Z trestného kopu přidal třetí gól Volešák, jenž trefil přesně horní růžek.

I když Boleslav v závěru vrhla všechny síly do útoku, její snaha efekt nepřinesla.

"Dnes si za náš výkon zasloužíme kořalku, i když je to zakázané," radoval se z vítězství slovácký trenér Svatopluk Habanec.