Slovácko - Brno 1:1, výsledek určily góly nejzkušenějších hráčů

Fotbalisté Slovácka hostí ve 27. kole Brno. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

8 2015
Dvě standardní situace určily výsledek zápasu týmů ze středu tabulky fotbalové ligy. Útočník Slovácka Libor Došek v 57. minutě proměnil penaltu, dvanáct minut před koncem krásnou střelou z přímého kopu vyrovnal brněnský Pavel Zavadil. Souboj moravských týmů tak skončil 1:1 díky trefám dvou nejzkušenějších hráčů na trávníku.

Slovácko se doma dál trápí, z posledních devíti zápasů na vlastní půdě získalo pouze pět bodů.

Oba celky vsadily na opatrnou hru, která vycházela ze zajištěné obrany. Brňané zahrozili v 6. minutě, kdy po rohovém kopu stačil Jugasovu hlavičku v poslední chvíli zneškodnit brankář Heča. Slovácko postupně získalo územní převahu. V největší šanci úvodního poločasu po průniku hbitého Trávníka trefil Kerbr jen tyčku.

Hře Brňanů chyběl moment překvapení, jejich zdlouhavé kombinační akce do šířky k brankovým šancím nevedly. Z poklidného fotbalu v úvodním poločase vybočily pouze dvě akce Trávníka.

Jeho střela ve 24. minutě z hranice trestného území minula těsně branku. O deset minut později obešel Zavadila a z jeho přesného centru vyslal Došek slabou hlavičku, kterou Melichárek kryl. Pak ještě prověřil Zavadil tvrdou střelou Heču, jenž míč vyrazil.

Slovácko - Brno

Předehrávku 27. kola jsme sledovali on-line

Po změně stran Slovácko zvýšilo útočnou aktivitu.
V 54. minutě obránce Brna Košťál srazil v trestném území Trávníka a Došek z penalty otevřel skóre - byl to pro něj už čtrnáctý gól v sezoně.

Brněnský kouč Kotal se pokusil oživit hru nasazením Briganta, Malíka a Čtvrtníčka a hosté získali převahu. Zbrojovku táhl její nejlepší hráč Zavadil. Po sólu v 75. minutě ještě jeho střelu Heča vyrazil, o tři minuty později už ale brankář Slovácka na Zavadilovu přesnou střelu z 20 metrů do horního růžku nedosáhl.

Brňané ukončili sérii čtyř proher ve vzájemných duelech a po 377 minutách dali Slovácku branku.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39