Slováci Čechům nepomohli a sami dál trnou: Slovensko - Slovinsko 0:2

Slovensko - Slovinsko: domácí Radoslav Zabavník (v bílém) v souboji s Valterem Birsou | foto: AP

10 2009
Velké oslavy se odkládají. Slovenští fotbalisté stále ještě nejsou jistými účastníky mistrovství světa. Nezvládli totiž domácí zápas se Slovinskem, podlehli 0:2. O první místo ještě musí bojovat ve středu v Polsku. Navíc nepomohli ani českým fotbalistům, kteří šanci na baráž téměř ztratili.

Klíčový moment přišel po přestávce. V 59. minutě napřáhl Valter Birsa k ráně z víc než dvaceti metrů a navíc z mírného úhlu, míč ovšem trefil parádně do vzdálenější šibenice. Mucha se po této krásné střele natahoval marně.

Průběh zápasu jsme sledovali on-line

Duel Slovensko - Slovinsko minutu po minutě

Slováci se marně snažili vyrovnat, i bod by jim totiž stačil k jistému postupu na mistrovství světa. Místo toho však v divokém finiši znovu inkasovali.

A z Tehelného pole vyprchala radost...

Slováci už hráli vabank, čehož hosté v 93. minutě využili. Běželi v neuvěřitelném přečíslení čtyři na jednoho, Novakovič přesně přihrál a osamocený náhradník Pečník bez problémů překonal Muchu.