Slávisté v přípravě porazili Kladno, kouč hráče ocenil za bojovnost

Slávisté Vaniak (vlevo) a Brabec se podíleli na vítězství v přípravě na Kladnem. | foto: Reuters

27 2009
Slávisté si v přípravě na fotbalové jaro připsali další vítězství. Po Teplicích porazili Kladno. Na vítězství 2:0 se podílely i nové posily, útočník Fořt dal první gól zápasu.

Slavia - Kladno 2:0
Slávistický útočník Fořt, jenž se do týmu vrátil po dvou letech z francouzského Toulouse, odehrál první poločas. Byl aktivní, dostával se do zakončení. Čtvrtou slibnou šanci v utkání proměnil, po přihrávce Ivany střílel křížně ke vzdálenější tyči.

Spolu s Fořtem hrál i obránce Kaufman, na pravém beku absolvoval celý zápas. Naopak osm hráčů - Dřížďal, Besta, Šmicer, Tavares, Suchý, Jablonský, Marek Jarolím, Da Silva - mělo od kouče Karla Jarolíma individuální tréninkový plán, někteří z nich mají zdravotní problémy.

Výhru Slavie potvrdil v druhém poločase střídající Šenkeřík, který se po přihrávce Cissého prosadil přes chybujícího kladenského stopera Drska.

"Velký důraz na takový zápas klást nemůžeme. Podmínky jsou jiné, než v lize. Na druhou stranu se aspoň ukáže, jaký mají hráči charakter a vůli překousnout únavu z přípravy. Dneska ji měli, i když se střídají lepší a horší pasáže," prohlásil slávistický kouč Karel Jarolím.

Góly: 39. Fořt, 58. Šenkeřík.