Opava - Slavia: Kotůlek, Vlček, Bureš

Opava - Slavia: Kotůlek, Vlček, Bureš - Slávistický útočník Stanislav Vlček se probíjí mezi opavskými Martinem Kotůlkem a Jakubem Burešem. | foto: Jaroslav Ožana, MF DNES

Slávisté se konečně dočkali vítězství

• 138
Opava - Fotbalisté Slavie se konečně dočkali vítězství. Po třech remízách a dvou porážkách ve 24. kole první ligy zdolali domácí Opavu 2:1. Útočný zápas s šancemi na obou stranách rozhodl sedm minut před koncem krásnou střelou Zbončák. Domácí mohli v nastavení vyrovnat, ale Piták míč z prázdné branky vykopl.

"Měli jsme štěstí," uznal slávistický kouč Karel Jarolím.

Domácí se favorizovaného soupeře nezalekli a pustili se do něj pěkně zostra. Přesto měl první šanci duelu Vlček, ale jeho střela minula těsně opavskou branku. O dvě minuty později však potrestal hrubou chybu Latky slovenský útočník Zeher. Před šestnáctkou byl mnohem důraznější, vybojoval míč a nedal brankáři Kozáčikovi šanci.

Domácí byli po úvodním gólu při chuti a po jednom z dalších protiútoků pálil těsně vedle Svátek. Slavie se dostávala do tempa pomalu, ale s přibývajícími minutami se také dostávala do šancí.

Zejména velmi aktivní Vlček dělal levé straně opavské obrany značné problémy. Po jeho centru ve 29. minutě  nejprve Sedláčkovu střelu brankář Bobok vyrazil, ale na Gedeonovu dorážku už nedosáhl.

"My jsem trochu lacino pustili domácí do vedení, ale potom jsme se zvedli a bylo důležité, že jsme dali ještě do poločasu gól," dodal Jarolím.

Do konce poločasu ještě Fořt nastřelil nenápadným obloučkem břevno a ukázal, že se Pražané s případnou ztrátou bodů nehodlají vyrovnat.

Po přestávce se obraz hry přesto příliš nezměnil, sestupem ohrožená Opava trápila adepta na předkolo Ligy mistrů. Nejprve Kiša těsně minul soupeřovu branku, pak hostující Latka trefil po rohu tyč.

S remízou se ani jeden tým nechtěl smířit, ovšem útočným kombinacím scházela po hodině hry přesnost a hráči se jen těžko dostávali na dostřel branky.

Několik hlaviček po dlouhých centrech oba brankáři bez problémů zlikvidovali. Sedm minut před koncem zápasu zařídil tři body pro Slavii Zbončák, který se po rohovém kopu dostal na hranici pokutového území k odraženému míči a bez přípravy ho poslal pod břevno Bobokovy branky.

Opava mohla v závěru vyrovnat, ale Svátkovu střelu v poslední minutě vykopl z brankové čáry Piták.

"Porážka je pro nás velmi nepříjemná. Hráči si dokázali, že jsou i s takovým soupeřem schopni hrát vyrovnaný souboj, ovšem bez bodu je to smutné zjištění," řekl opavský kouč Vlastimil Palička.

"Hráčům toho nemohu mnoho vytknout, snad je to, že neproměnili několik šancí, které si vytvořili," dodal smutným hlasem opavský trenér.

OPAVA - SLAVIA 1:2 (1:1) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 12. R. Zeher
Góly: 29. P. Gedeon, 83. M. Zbončák
Sestavy: J. Bobok - J. Laciga, I. Krajčovič, M. Kotůlek (88. J. Dohnálek), J. Bureš (60. P. Kulig) - R. Kiša, M. Sviták, M. Šalamoun (76. J. Baránek), T. Dujka - J. Svátek, R. Zeher
Sestavy: M. Kozáčik - M. Švec, M. Holeňák (75. T. Hrdlička), R. Bejbl, M. Zbončák - K. Piták, M. Latka, P. Gedeon, L. Sedláček (58. V. Koloušek) - S. Vlček, P. Fořt (71. P. Kuka)
Náhradníci: O. Novák, R. Jašek, M. Hořínek, M. Bačík
Náhradníci: M. Slavík, L. Došek, J. Rychlík, I. Táborský
Žluté karty: 45. J. Bureš, 47. J. Laciga
Žluté karty: 39. L. Sedláček, 53. M. Latka, 63. R. Bejbl, 68. S. Vlček, 90. P. Kuka