Slavia - Znojmo 2:1, první výhru kouče Pastoora zařídil kapitán Piták

14 2014
Fotbalisté Slavie v domácím ligovém zápase zdolali 2:1 Znojmo, když byli téměř celý zápas lepší. Nizozemský kouč pražského celku Pastoor se tak po prohře v Teplicích dočkal na druhý pokus vítězství. Za Slavii se v prvním poločase prosadil gólově Piták, po přestávce vyrovnal Crnkič, ale poslední slovo měl deset minut před koncem opět Piták.

V úvodu zápasu byli o poznání lepší hosté, kteří hráli aktivně a každou příležitost využívali k ofenzivě. Už v 5. minutě pohrozil přízemní střelou Helísek, ale domácí gólman Čontofalský míč kryl.

Slavia postupně přebírala iniciativu, ale její akce byly příliš statické a na dohled znojemské branky chyběl moment překvapení.

Na znojemské straně vynikal technický útočník Diarrassouba z Pobřeží slonoviny, domácí měli nejlepšího hráče ve francouzském ofenzivním záložníkovi Boudjemaaovi.

Po čtvrthodině vyslal na brankáře Hrubého dělovku z úhlu Necid a gólman stačil míč vytěsnit na břevno. Od té chvíle se hrálo převážně na polovině hostů, avšak šanci si slávisté ne a ne připravit.

Územní převahu tak domácí zúročili až nedlouho před přestávkou. Na vysoký centr si znenadání chytře naběhl kapitán Piták a střelou bez přípravy skóre zápasu otevřel. A ještě než týmy odešly do kabin, blýskl Piták efektní patičkou, po níž šel míč jen těsně nad znojemské břevno.

Slávisté ve druhé půli v ofenzivě pokračovali, útoky táhl opět Boudjemaa, na hrotu se statečně bil Necid. Nebezpečně vypadal srážka hlavami domácího Hrubého a znojemského Cihláře, který za faul viděl žlutou kartu, a domácí středopolař měl štěstí, že po ošetření mohl pokračovat.

V 63. minutě se aplaudovalo Necidovi, jehož nádherná střela z hranice šestnáctky prosvištěla nad břevnem. Převaha domácích pokračovala, Boudjemaa poslal kolmicí do šance Necida, ale znojemský brankář míč reflexivně vyrazil. Podobně Hrubý zlikvidoval další Necidovu střelu a poradil si i s dělovkou Juhara.

Nečekaně udeřilo na druhé straně. Stačila chvíle nepozornosti ve slávistické obraně - k míči se dostal Crnkič, který obešel brankáře Čontofalského a z úhlu vystřelil. Od břevna a od tyče se míč odrazil do brány.

Ke gólu pak měl blízko Škoda, ale tři body Slavii zajistil až přesnou hlavičkou v 80. minutě kapitán Piták, který se tak stal hrdinou zápasu.

1. FC Viktoria Plzeň 16 12 3 1 27:9 39
2. SK Slavia Praha 17 11 5 1 32:12 38
3. AC Sparta Praha 17 10 5 2 31:13 35
5. FK Mladá Boleslav 17 8 5 4 29:19 29
6. FK Teplice 17 6 5 6 19:16 23
7. MFK Karviná 17 6 4 7 23:27 22
8. Dukla Praha 17 5 4 8 23:22 19
9. 1. FC Slovácko 17 4 7 6 20:25 19