Slavia venku opět nedokázala vyhrát

26 2003
Liberec - Na jarní vítězství na soupeřově hřišti fotbalisté Slavie stále čekají. V úvodním utkání 25. kola dnes získali jen bod za bezbrankovou remízu v Liberci, a dali tak vedoucí Spartě šanci opět zvýšit náskok. Diváci sice viděli zajímavý ofenzivní fotbal, ale žádný tým nedokázal své akce dotáhnout do úspěšného konce.Utkání minutu po minutě

Ve slávistické sestavě nečekaně chyběl záložník Piták, kterého přes noc přepadla angína. Trenér Beránek se snažil jeho neúčast nahradit zařazením tří útočníků, ovšem brzy své rozestavení změnil.

Měl k tomu pádné důvody, protože domácí brzy převzali otěže hry a slávistická obrana se dostávala pod tlak. V první minutě měl sice Tomáš Došek velkou šanci, ale pálil jen do boční sítě.

Liberec předváděl hru, s níž slavil úspěchy před rokem a agresivní fotbal mohl brzy
nést ovoce.

První šance přišla v sedmé minutě po centru, po němž Nezmar přes hlavu hodně vystrašil gólmana Černého, ale ten exceloval, podobně jako při hlavičce Hološka a Kolouškově trestném kopu.

Hosté ale nezůstávali své pověsti nejlépe střílejícího týmu soutěže nic dlužni, ovšem také oni si nepočínali přesně. Nejlépe lehkost, s níž se slávisté do šancí dostanou, ale také ji spálí, dokumentovala Dostálkova akce, při níž záložník minul zcela odkrytou polovinu domácí branky.

Po přestávce slávisté změnili obraz hry a dokazovali, že v druhých polovinách zápasů se jim daří mnohem lépe. Donutili domácí, aby se přizpůsobili jeji kombinační hře a zápas už neměl tak zajímavý průběh a šancí bylo minimum. A to ještě nejslibnější střeleckou pozici měl liberecký mladík Broschinský, který v 57. minutě pálil z dvaceti metrů nebezpečně, ale nad břevno.

Největší šance slávistů tak přišla patnáct minut před koncem, kdy se míč od střídajícího Lukáše Doška k jeho bratrovi Tomášovi nedostal, přesto orazítkoval k překvapení brankáře Kinského jeho levou tyč. Slávisté byli aktivnější i v závěru zápasu, ale výhru na svou stranu už nestačili strhnout.

Oba trenéři byli po zápase zajedno: přes bezbrankovou remízu se hrál velmi zajímavý zápas. "My jsme měli více ze hry před přestávkou, kdy nám dělali slávisté problémy rychlostí
svých hrotových hráčů, po přestávce zase byla i díky naší nepřesnosti lepší Slavia," přiznal liberecký trenér Ladislav Škorpil.

Zmínil se i obraně, která hrála ve zcela netradičním složení. "Podle čistého skóre by se mohlo zdát, že hrála bezchybně, ale zvlášť v počátku zápasu tam bylo několik chyb, možná právě kvůli nesehranosti," ohodnotil výkon defenzívní řady.

Problémy se složením měl i jeho protějšek Miroslav Beránek. Po zdravotních lapáliích Karla Pitáka měl nakonec na lavičce náhradníků jen tři hráče do pole. "Ale na povolání hráčů z béčka jsme nepomýšleli, tito náhradníci nám stačili," odmítl se vymlouvat na slabou lavičku.

Také Beránek mínil, že každému mužstvu patřil jeden poločas. "Po přestávce trochu opadlo tempo a my jsme získali hru ve středu hřiště," vysvětloval. Jeho svěřencům prý dnes chyběla především finální přihrávka a větší agresivita v šestnáctce soupeře.

LIBEREC - SLAVIA 0:0 podrobnosti
Sestavy: A. Kinský - P. Čapek, T. Zápotočný, J. Valachovič, T. Janů - I. Hodúr (68. M. Slepička), D. Langer, J. Broschinský (78. P. Papoušek), V. Koloušek - J. Nezmar (75. G. Baffour), F. Hološko
Sestavy: R. Černý - M. Müller, R. Bejbl, A. Petrouš, T. Hrdlička - R. Dostálek, P. Gedeon, Š. Vachoušek, R. Skácel - P. Kuka (66. L. Došek), T. Došek
Náhradníci: Z. Hauzr, P. Johana, A. Kočí, J. Polák
Náhradníci: M. Václavík, J. Suchopárek, D. Kalivoda
Žluté karty: 40. I. Hodúr
Žluté karty: 38. M. Müller
Rozhodčí: Liba - Gulajev, Krátký
Počet diváků: 6400 (70% z kapacity 9 090 diváků)

Po zákroku na libereckého obránce Valachoviče se jeho spoluhráč brankář Kinský diví, že rozhodčí neodpískal faul

Liberecký záložník Koloušek se snaží přes Gedeona ze Slavie dostat k míči. Prvoligové utkání skončilo remízou 0:0.

Slávistický obránce Müller odkopává míč před libereckým útočníkem Hološkem. Liberec remizoval se Slavií 0:0.

Útočník Slavie Vachoušek (vpravo) se snaží uchránit míč před libereckým Slepičkou. Zápas skončil bezbrankovou remízou.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 4 2 2 0 3:0 8
3. AC Sparta Praha 4 2 2 0 4:2 8
4. FC Slovan Liberec 4 2 1 1 6:3 7
5. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
6. Bohemians Praha 1905 4 1 3 0 3:2 6
7. Fastav Zlín 4 2 0 2 3:3 6
8. 1. FC Slovácko 4 1 2 1 6:4 5