Slavia se rozdělila o body s Boleslaví, bez výhry jsou také Sparta a Liberec

Remízou skončil pohledný zápas Slavie s Mladou Boleslaví. | foto: Michal Šula, MF DNES

27 2009
I Slavia potvrdila, že ve 25. ligovém kole favorité nevyhrávali. V bláznivém zápase s Mladou Boleslaví však alespoň dotáhla dvougólový náskok a připsala si bod za remízu 3:3. Neuspěla ani Sparta, která v Příbrami přišla o tři body v poslední minutě zápasu.

Slavia má tak v čele tabulky před rivalem z Letné osmibodový náskok, na třetí místo poskočila Mladá Boleslav, která na lídra ztrácí bodů deset.

Gól v nastaveném čase dostal také Liberec, který podlehl doma Olomouci 0:1. Jediný gól zápasu vstřelil Janotka, který byl na hřišti sotva pár vteřin.

Ani změna trenéra nepomohla. Fotbalisté Baníku Ostrava hráli v lize poprvé pod koučem Vernerem Ličkou, přesto opět nevyhráli. Na domácím hřišti podlehli ve 25. ligovém kole poslednímu Zlínu 1:3.

Žižkov mohl zmírnit hrozbu sestupu a stáhnout náskok v tabulce čtrnácté Příbrami, jenže v domácím prostředí pouze remizoval s Kladnem 2:2, když bod navíc zachraňoval až dvěma góly Naumova v poslední čtvrtině nervózního duelu.

Přestává se dařit Jablonci, který prohrál potřetí za sebou. Tentokrát nestačil na Teplice.

Skvělý druhý poločas odehrála Plzeň, která dala tři góly střížkovským Bohemians a vyhrála 3:1.

V nevýrazných výsledcích pokračuje Brno, které remizovalo v Českých Budějovicích 1:1.

Kolo uzavře dohrávka Slavia - Mladá Boleslav, která je na programu v pondělí od 19 hodin.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 3 2 1 0 3:0 7
3. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
4. 1. FC Slovácko 3 1 2 0 6:3 5
5. Bohemians Praha 1905 3 1 2 0 3:2 5
AC Sparta Praha 3 1 2 0 3:2 5
7. MFK Karviná 3 1 1 1 4:3 4
FK Teplice 3 1 1 1 4:3 4