Slavia - Ostrava 0:2, domácí opět selhali, prohráli počtvrté za sebou

RADOST A SMUTEK. Zatímco slávisté Martin Latka (vlevo) a Milan Nitrianský (vpravo) jen smutně přihlížejí, Zdeno Kaprálik (druhý zprava) slaví svou trefu s Michalem Frydrychem. | foto:  Michal Šula, MAFRA

23 2012
Fotbalisté Slavie se s ligovým podzimem rozloučili porážkou. Na domácím stadionu podlehli 0:2 Ostravě. Nepřipsali si jedinou větší šanci a prohráli počtvrté za sebou. Za hosty se trefili Kaprálik a Zeher.

Utkání Slavia versus Ostrava ve videoreportáži

Přestože Slavia prohrála, její fanoušci nepískali. Víc než na výsledek se soustředili na loučení s útočníkem Vlčkem, jenž uzavřel hráčskou kariéru.

Slavii chyběl vykartovaný útočník Škoda, a tak si na hrotu útoku zahrál odchovanec a dlouholetý ostravský hráč Mičola. Do prvního náznaku příležitosti se dostal už v páté minutě, ale na míč stejně jako Nitrianský nedosáhl.

Domácí do utkání vstoupili lépe, ale výraznější šance neměli, nejblíže byl v 11. minutě po rohu těsně mimo hlavičkující Petrák. Naopak po čtvrthodině hry poprvé zahrozili hosté: na konci rychlého protiútoku byl v šanci Majtán, jenže brankář Berkovec, zastupující zraněného Čontofalského, vytáhl míč nad břevno.

Ostrava si vypracovala mírnou převahu díky několika standardním situacím okolo 40. minuty a poslední zúročila ve vedoucí branku. Ve skrumáži se po centru Milosavljeva před Berkovcem nejlépe zorientoval stoper Kaprálik a dal svůj premiérový gól v české lize.

Slávistický trenér Rada do druhého poločasu přeskupil řady a do útoku vyslal nastálo stopera Latku.

Honbu za vyrovnáním odstartoval v 59. minutě technickou dorážkou Dostál, ale pravou tyč těsně minul. O tři minuty později nezamířil přesně ani střídající Koreš.

Vytrvalý tlak domácích posílil Vlček, ani s ním ovšem slávisté nedokázali jednobrankový náskok bránícího soupeře smazat.

Naopak podruhé inkasovali, když v 77. minutě Berkovec nereagoval na podařenou ránu střídajícího Zehera z přímého volného kopu.

Ostrava v lize venku zvítězila poprvé od 13. srpna, kdy zdolala 2:1 České Budějovice.