V Edenu zhasla světla, začátek zápasu Slavie s Jihlavou se zpozdil

NESVÍTÍME. Výpadek světel opozdil začátek utkání Slavia vs. Jihlava. | foto: ČTK

18 2017
Výkop fotbalového zápasu Slavia - Jihlava se o patnáct minut zpozdil. Na stadionu v Edenu vypadla elektřina, takže nefungovalo ani nutné osvětlení.

Hráči už byli na hřišti a rozcvičovali se, když přesně v 15:55 zhasla světla i velkoplošné obrazovky. A po chvíli vypadla veškerá elektřina na stadionu. V tu chvíli zbývalo do výkopu pětatřicet minut.

„Od provozovatele stadionu jsme dostali vyjádření, že příčinou výpadku bylo opakované spadnutí jističe na jednom z hlavních rozvaděčů,“ uvedl slávistický tiskový mluvčí Michal Býček.

Stadion vlastní společnost Eden Aréna, nikoliv přímo fotbalový klub. Jednoho majitele - čínskou společnost CEFC - budou mít oba subjekty až od května.

Slavia - Jihlava 2:0

Když už se mělo hrát, hráči i rozhodčí byli stále v útrobách stadionu. Světla se několikrát rozsvítila a pak zase zhasla.

„V případě poruchy na zařízení či přerušení dodávky proudu ze sítě se stanoví čekací doba na 60 minut,“ stojí v soutěžním řádu.

Většina reflektorů a obě obrazovky se spustily naplno až ve chvíli, kdy měla probíhat čtvrtá minuta zápasu. Ten nakonec začal, i když některá světla zůstala zhasnutá. Zdržení trvalo patnáct minut.

„Myslím, že to na výkon nemělo vliv,“ řekl jihlavský trenér Michal Bílek.

A slávistický kouč Jaroslav Šilhavý dodal: „Bylo to nepříjemné, pro nás i pro Jihlavu, protože kluci byli rozcvičení. Naštěstí zdržení netrvalo tak dlouho.“

Výpadek elektřiny zkomplikoval chod na celém stadionu. Pořadatelé lístky trhali, protože turnikety nefungovaly. Chodby potemněly a na toaletách byla úplná tma. To všechno v situaci, kdy do Edenu dorazilo přes čtrnáct tisíc fanoušků.

Slavia už v tomto ročníku problém s osvětlením měla. Na konci listopadu musel rozhodčí přerušit na 16 minut utkání proti Mladé Boleslavi. -čtěte podrobnosti o tehdejším výpadku

„Sobotní výpadek světel nemá podle provozovatele stadionu žádnou spojitost s poruchou, která nastala při posledním podzimním domácím duelu s Mladou Boleslaví,“ dodal slávistický mluvčí Býček.

1. SK Slavia Praha 29 19 9 1 61:22 66
2. FC Viktoria Plzeň 29 19 7 3 45:21 64
3. AC Sparta Praha 29 16 8 5 46:25 56
4. FK Mladá Boleslav 29 13 10 6 47:33 49
5. FK Teplice 29 13 9 7 38:24 48
6. Fastav Zlín 29 10 8 11 32:35 38
7. Dukla Praha 29 10 7 12 38:35 37
8. FK Jablonec 29 8 12 9 41:38 36