Slavia - Jihlava 4:0, domácí si zastříleli a slaví první ligovou výhru

Slavia si připsala první výhru v novém ročníku. Ilustrační snímek | foto:  František Vlček, MAFRA

16 2015
Fotbalisté Slavie si ve čtvrtém ligovém kole připsali první vítězství v novém ročníku. Na domácím stadionu pokořili Jihlavu 4:0. Dvěma góly se o to zasloužil Milan Škoda, další branky přidali Simon Deli a Tomáš Souček.

Slávisté začali aktivnější a ve druhé minutě poprvé vystřelili. Jablonského pokus však mířil jen do rukavic Hanuše. Brankář Jihlavy pak vytáhl i dalekonosný přímý kop Hrubého.

Z následného rohu v osmé minutě se už ale domácí prosadili. Škoda v šestnáctce přeskočil Krejčího a razantní hlavičkou poslal míč do sítě.

Pražané dál hrozili z rohových kopů. Nejprve Škoda v souboji s Hanušem hlavičkoval nad břevno, ve 29. minutě už však slávisté vedli o dvě branky. Hrubý z dalšího rohu přihrál Jablonskému, jehož centr zužitkoval opět hlavou Deli. Obránce z Pobřeží slonoviny vstřelil premiérový gól v nejvyšší soutěži.

Jihlava, která v předchozích třech kolech dala jediný gól, si první velkou šanci vypracovala až ve 49. minutě. Domácí obránci nedokázali dostat míč z pokutového území, ale Jungr ani Mešanovič nezakončili přesně.

O deset minut později skórovali potřetí Pražané. Deliho hlavičku po přímém kopu Hrubého ještě vyrazil Hanuš, ale s dorážkou si snadno poradil Souček. Také mladý záložník v lize skóroval poprvé.

Slavia svého soupeře přehrávala a v 65. minutě se prosadila poprvé i ze hry. Škoda se protáhl mezi dvěma obránci a povedenou střelou se trefil k tyči. Zaskakující kapitán Slavie si vylepšil střeleckou bilanci v této sezoně na čtyři zásahy.

V závěru ještě gólman Hanuš odmítl pátý gól, když trochu se štěstím zastavil nohou tečovanou střelu. Vršovický tým i tak v lize porazil Jihlavu poprvé od května 2006 a premiérově před svým publikem.

1. FC Viktoria Plzeň 16 12 3 1 27:9 39
2. SK Slavia Praha 17 11 5 1 32:12 38
3. AC Sparta Praha 17 10 5 2 31:13 35
5. FK Mladá Boleslav 17 8 5 4 29:19 29
6. FK Teplice 17 6 5 6 19:16 23
7. MFK Karviná 17 6 4 7 23:27 22
8. Dukla Praha 17 5 4 8 23:22 19
9. 1. FC Slovácko 17 4 7 6 20:25 19