Fotbalisté Slavie se v přípravě trefili třináctkrát, Koreš třikrát

Fotbalisté Slavie se radují z gólu Štěpána Koreše (vlevo). | foto: Yan Renelt, MF DNES

16 2014
Fotbalisté pražské Slavie jednoznačně triumfovali i ve svém druhém tréninkovém utkání během příprav na Kanárských ostrovech. Po úterním vítězství 5:0 nad Buzanadou ve středu večer porazili další tamní tým San Lorenzo drtivě 13:0.

Slavia - San Lorenzo (Kan. ostr.) 13:0 (8:0)

Hattrickem se blýskl Štěpán Koreš, poprvé se za červenobílé trefila ghanská posila Joseph Mensah.

"Opět můžeme být s přístupem hráčů a hrou spokojení. Nikdo se taky nezranil, což je určitě důležité," uvedl na klubovém webu vedoucí mužstva Stanislav Vlček.

"Ráno nás čeká místo tréninku vyplavání, protože po zápase už na přílišnou regeneraci nezbyl čas. Odpoledne pokračujeme s klasickým tréninkem, na programu je i běh po pláži," doplnil Vlček.

Slávisté si přípravu zpestřili sledováním ukázek zápasů Premier League, s jedním celkem z anglické ligy, Evertonem, se potkali přímo v Tenerife. "Připravuje se ve stejném areálu jako my, trenéři se byli podívat na všechny tři tréninky," uvedl Vlček.

Slavia se vrací ze soustředění v pátek, na začátku února pak bude ladit formu pro změnu v Turecku.

Branky: Koreš 3, Juhar 2, Vyhnal 2, Prošek, Necid, Gecov, Mensah, Vošahlík z pen., Souček po 1.

Sestava Slavie: I. poločas: Rakovan - Dostál, Škoda, Neves, Zmrhal - Gecov, Piták - Koreš, Prošek, Juhar - Necid. II. poločas: Čontofalský - Nitrianský, Souček, Dobrotka, Tusjak - Šimeček, Lička - Hrubý, Mensah, Vošahlík - Vyhnal. Trenér: Koubek.

5. FK Mladá Boleslav 15 8 3 4 26:16 27
8. Bohemians Praha 1905 15 5 3 7 15:22 18
9. FK Jablonec 15 4 5 6 23:25 17
10. Dukla Praha 15 4 4 7 19:19 16
11. FC Hradec Králové 15 5 1 9 17:26 16
12. 1. FC Slovácko 15 3 6 6 17:23 15
16. 1. FK Příbram 15 2 2 11 10:29 8