Slavia - Dukla 0:0, diváci slávisty vypískali, tým dohrával v útlumu

ČERVENOBÍLÉ TRÁPENÍ. Bezbranková remíza Slavie s pražským rivalem Duklou prohloubila krizi týmu. Jan Blažek zpytuje svědomí po neproměněné šanci, vlevo Ondřej Švejdík. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

16 2011
Ofenzivní choutky z úvodu zápasu vystřídal rozpačitý druhý poločas a po utkání se na slávisty pískalo. V zahajovacím utkání 7. kola fotbalové ligy Slavia remizovala s Duklou 0:0.

Utkání Slavia versus Dukla Praha ve videoreportáži

Zápas měl dva různé poločasy, ale výsledek zůstal napořád stejný. Gól nepadl ani v první půli, kdy byla aktivnější Slavia a vypracovala si i několik nadějných šancí. Skóre se neměnilo ani po přestávce, kdy domácí upadli do letargie a přenechali aktivitu Dukle.

"Rozhodlo se už v první půli, kdy jsme měli dostatek možností a střel. Bohužel se klukům  nepodařilo trefit branku," litoval slávistický trenér Michal Petrouš. "Ve druhé půli nás Dukla zatlačila, a když jsme se z toho konečně dostali, nedokázali jsme své akce dotáhnout."

Luboš Kozel, trenér Dukly, si bodu ze Slavie cenil: "Slavia byla v první půli určitě lepší, ve druhé se náš výkon zlepšil a už to bylo vyrovnané utkání. Myslím, že ten bod je asi maximem, které jsme si tady dneska za ten výkon zasloužili uhrát."

ON-LINE

Slavia prochází přerodem. V pátek nastoupila s nejčerstvější posilou Janem Blažkem i dalšími nedávno příchozími fotbalisty a vytkla si ofenzivní plány.

Už v první minutě se útočník Pospěch připletl do odkopu gólmana Dukly a míč se od něj odrazil jen těsně vedle branky. Další akce se rodily zejména na levé straně, kde s velkou chutí bojoval Hloušek.

Hosté povzbuzeni výhrou 4:0 nad Hradcem Králové v minulém kole nastoupili znovu se třemi útočníky a trpělivě čekali na šanci. Vysoký Lietava operoval na hranici ofsajdu, Markovič komplikoval život krajnímu obránci domácích Nitrianskému, ale k výraznější šanci svému týmu nepomohli. Nejhezčí akcí Dukly v prvním poločase byl rychlý kombinační atak z 37. minuty, při kterém Lietavovi scházel půlkrok, aby mohl z Hanouskova centru zakončovat.

Na straně domácích promarnil tři velké šance Blažek, který nedokázal trefit branku. Hlouškův roh prodloužil Pospěch hlavou na malé vápno, ale překvapený Blažek nestačil zamířit. Podobně naložil i dvěma Hlouškovými centry - jeden poslal technickou střelou nad bránu, a pak hlavičkoval těsně vedle vzdálenější tyče.

Po přestávce slávisté vypadli z role, ztratili střed hřiště a pod tlakem začali dělat chyby. Po rohovém kopu mohl dát gól důrazný Lietava, který ustál ataky slávistů a a zblízka vypálil do boční sítě.

Nespokojení diváci se začali dožadovat hlavy trenéra Petrouše, který se na poslední čtvrthodinu pokusil probudit dřímající tým dvojím střídáním. Zmar však pokračoval a když debutující útočník Paprčiak zkazil dvě přihrávky, na slávisty se pískalo.

V závěru sice domácí Pospěch dopravil míč do sítě, ale pískal se ofsajd.