S některými hráči si musíme důrazně pohovořit, řekl trenér Plzně

24 2017
Na nic se nevymlouval, jeho pozápasové hodnocení bylo to nejsympatičtější, co fotbalová Plzeň v ligovém šlágru na Letné předvedla. "Sparta nás předčila v důrazu, v bojovnosti a chuti zápas vyhrát," prohlásil po porážce 0:2 plzeňský trenér Zdeněk Bečka.

Plzeň je po prohře na Spartě druhá, přeskočila ji Slavia. Do konce soutěže zbývá pět kol.

„Nehodnotí se mi to lehce, ztratili jsme body, které potřebujeme v boji o titul,“ řekl Bečka, pro kterého to v roli hlavního trenéra Plzně byla první porážka ve třetím utkání.

Co šlágr rozhodlo?
Začátek z naší strany nebyl špatný, měli jsme vyloženou šanci. Kdybychom ji proměnili, tak se to zápas asi vyvíjel jinak. Pak jsme vlastní nedůsledností pomohli Spartě, aby se zvedla. I když jsme se po půli zlepšili, už to nestačilo

Bojujete o titul, Sparta už jen o třetí příčku a předčila vás v chuti zápas vyhrát. Čím si to vysvětlujete?
Zarputilost, bojovnost, chuť vyhrát, to by mělo patřit k normálním věcem. To bychom ani neměli řešit, ale nebylo to tak. Musíme si to rozebrat a s některými hráči si důrazně pohovořit.

S kterými? Bude mezi nimi i Krmenčík, který v úvodu vaši jedinou šanci neproměnil?
Nechám si pro sebe, s kým vším si musím promluvit. A že nedal šanci? Neudělal to schválně, chtěl dát gól. Sice to možná utkání ovlivnilo, ale takové momenty fotbal přináší.

Máte vysvětlení pro váš výkon v následujících minutách?
Když jsme nedali šanci, znervózněli jsme, začali jsme víc řešit rozhodčího. Před zápasem jsme říkali, že vyhraje klidnější a zodpovědnější mužstvo. Tím jsme na Spartě my nebyli.

Je současná Plzeň nejslabší od éry Pavla Vrby?
Proč myslíte? Jsme druzí, na prvního máme dva body a je pět kol do konce. Rozhodně neskládáme zbraně.

Vyčítáte si, že jste nasadil ne zcela zdravého stopera Hubníka či záložníka Kovaříka, kterému se vůbec nedařilo a v poločase jste ho stáhli?
To ne, prostě jsme se tak rozhodli. Je pozdě něčeho litovat. Neříkám, že Hubník odehrál skvělé utkání, ale nezklamal nás. S Kovaříkem jsme nebyli spokojení, ale nejen s ním. Z naší strany první půle nebyla vůbec dobrá.

Proč do hry nešel Ivanschitz?
Musím se přiznat, že jsme o jeho nasazení nepřemýšleli. Chtěli jsme hlavně zlepšit hru po stranách, což se s příchodem Kopice s Pilařem povedlo. Ale už se zápas nepodařilo zkorigovat.

Byl návrat Pilaře po dvou letech pro Plzeň tím nejpozitivnějším?
Souhlasím, hlavně vzhledem k tomu, jak to dopadlo. Je pozitivní, že je zase zpátky.

1. FC Viktoria Plzeň 4 4 0 0 8:1 12
2. SK Sigma Olomouc 4 3 0 1 7:3 9
3. SK Slavia Praha 4 2 2 0 3:0 8
4. AC Sparta Praha 4 2 2 0 4:2 8
5. FC Slovan Liberec 4 2 1 1 6:3 7
6. Bohemians Praha 1905 4 1 3 0 3:2 6
7. Fastav Zlín 4 2 0 2 3:3 6
8. 1. FC Slovácko 4 1 2 1 6:4 5