Skvělý týden završila kanonáda už v poločase: Liberec - Budějovice 3:0

23 2009
Liberečtí fotbalisté prožili skvělý týden, který završili jasným vítězstvím. Rozhodli o něm už do poločasu, kdy dali tři branky Vácha, Dočkal a Nezmar. Naopak Budějovičtí potřetí za sebou padli a nedali gól.

Video bylo připraveno ve spolupráci s fotbalživě.cz.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Liberec špatný startu do sezony začal napravovat před týdnem v Plzni, kde se štěstím zvítězil 3:2. Ve čtvrtek v úvodním utkání 4. předkola Evropské ligy vedl na hřišti Dinama Bukurešť 2:0, když byl zápas dvě minuty před koncem předčasně ukončen kvůli výtržnostem domácích fanoušků. A teď jasně vyhrál nad Budějovicemi.

Vítězství režíroval Jan Nezmar, který první dva góly připravil pro Váchu s Dočkalem a třetí přidal sám.

Jihočeši znovu potvrdili, že se jim v Liberci nedaří. Za posledních dvanáct let získali pod Ještědem jediný bod a i tentokrát se jim šance na dobrý výsledek rychle rozplynula.

Už v 5. minutě utekl Riegelovi a po jeho centru trefil Blažek břevno. O šest minut později posunul Nezmar Blažkův centr před branku a Vácha pohotově "koníčkem" od země překonal brankáře Kučeru.

"Po pohárových utkáních jsme zatím letos v lize nic neudělali. Bylo zapotřebí především dát první gól," řekl liberecký kouč Ladislav Škorpil a přiznal, že jeho obavy zpočátku rostly. "Když to Blažek napálil ze dvou kroků do břevna místo do prázdné branky, a následně hned z protiútoku to málem hořelo před naší brankou. Potom tam naštěstí Vácha kopnul takovou bramboru, která skočila do branky a získali jsme potřebný klid, který nám umožnil hrát podle našich představ."

Agilní autor prvního gólu v 18. minutě protáhl brankáře Kučeru krásnou bombou a liberečtí diváci měli poprvé v této sezoně doma důvod k potlesku.

Zmrazit je mohl po půlhodině hry Meszároš, když vybojoval míč u čáry, ale jeho prudkou přihrávku nedokázal Ondrášek umístit mezi tyče. Skóre se tak změnilo na druhé straně. V 31. minutě Nezmar troufalou patičkou mezi nohama uvolnil Dočkala a ten překonal Kučeru přesnou ranou po zemi k tyči. V 38. minutě si oba liberečtí hráči vyměnili role. Na Dočkalův roh naskočil Nezmar a zvýšil na 3:0.

Hosté udělali do druhé půle dvě změny v sestavě a v 54. minutě se i oni poprvé trefili mezi tyče. S Benátovým pokusem z 25 metrů si však Hauzr poradil. Výhra Liberce mohla být ještě vyšší. V 59. minutě se po krásném vysunutí od Dočkala dostal do šance střídající Kerič, ale po brejku mířil těsně vedle a na svůj první gól v nové sezoně musí čekat dál. Pak už domácí viditelně polevili. Diváky to však příliš nemrzelo a svůj tým vyprovodili skandovaným potleskem.

"Sehráli jsme katastrofální první poločas. S přihlouplou naivitou jsme tu chtěli hrát fotbal a přitom soupeř hrozil každou akcí dopředu. Naši hru to výrazným způsobem přibrzdilo," řekl budějovický kouč Pavel Tobiáš.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 3 2 1 0 3:0 7
3. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
4. 1. FC Slovácko 3 1 2 0 6:3 5
5. Bohemians Praha 1905 3 1 2 0 3:2 5
AC Sparta Praha 3 1 2 0 3:2 5
7. MFK Karviná 3 1 1 1 4:3 4
FK Teplice 3 1 1 1 4:3 4