Skvělý tah nového kouče zlomil řecký odpor

Fotbalový Pohár UEFA Slavia - OFI Kréta - Wilson Muňoz, střelec jediného gólu OFI Kréta (vpravo) bojuje o míč s Radimem Nečasem. | foto: čtk/René Volfík

9 2000
P r a h a - Třemi góly v rozmezí dvaceti minut dovršil slávistický útočník Zelenka postup svého klubu do 3. kola Poháru UEFA. Slavia porazila v odvetě řecký OFI Kréta 4:1 a po remíze 2:2 na půdě protivníka čeká na to, koho ji přiřkne páteční los. Trenéru domácích fotbalistů Karlu Jarolímovi se premiéra na postu hlavního kouče vydařila. Na počátku druhé půle poslal na hřiště záložníka Kuchaře, který za necelých deset minut zahájil razantní zvrat, když technickou střelou překonal gólmana Beqaia. Ukončil tak sotva minutovou radost protivníka z úvodního gólu, který účast v dalších bojích zajišťoval Krétě. "Postup se zrodil po větších bolestech než jsem čekal," přiznal Jarolím.Čtěte: Fotbalisty Slavie probudil gól Kuchaře

Fotbalisty Slavie probudil gól Kuchaře

Plných šedesát minut předváděla Slavia hru plnou nepřesností. Častými chybami v obraně nabízela vyčkávajícímu soupeři gólové šance. Po minele Petrouše uvolnil Brazilec Mauro Nioplase, jeho střela mířila přímo na gólmana Černého.

Při další akci nejlepšího hráče hostí poslal Mauro geniální křižnou přihrávkou za obránce do brejku Dingozise. Zachraňoval opět Černý. "Kdybychom proměnili jednu z těchto šancí, šli bychom do šaten klidnější," komentoval řecký kouč Aris Vassileiu.

Dvěmi změnami do druhé půle (Švancara a Kuchař) oživil Jarolím skomírající slávistickou ofenzívu. Stáhl nevýrazného Lukáše Doška a posléze i Nečase. Pokračovaly ovšem chyby domácích v defenzivě. Tu Petroušovu proměnil v úvodní gól Kostaričan Muňoz.

Hned z akce po rozehrávce, ale přišel rozhodující obrat. Náhradník Kuchař se před šestnáctkou hezky zbavil jednoho z protihráčů a technickou střelou k tyči vyzval slávisty k ofenzivě. "Naši hráči se psychicky položili. Od té doby byla Slavia jasně lepší," přiznal Vassileiu. Zaskočený protivník po hodině hry odpadl. Domácí zahájili místy až exhibiční vystoupení. Hvězdou večera se stal Zelenka.

V pátek od 13.00 se můžete v on-line rozhovoru zeptat nového trenéra Slavie Karla Jarolíma nejen na to, jak je spokojen s výsledkem losu, který ve stejný po poledni přidělí Slavii protivníka pro 3. kolo Poháru UEFA.

Slavia Praha - OFI Kréta 4:1 (0:0)

Branky
: 70., 78. a 89. Zelenka, 62. Kuchař - 60. Muňoz. Rozhodčí: Ingvarsson - Wittberg, Andrén (všichni Švéd.). ŽK: Nečas, Skála, Lerch - Kotsios. Diváci: 4210.
Slavia Praha: Černý - Rada - Petrouš, Skála - L. Došek, Ulich, Lerch, Dostálek, Nečas (51. Kuchař) - T. Došek (46. Švancara), Zelenka.
OFI Kréta: Beqai - Kollitsidakis - Pavlopoulos, Kotsios (87. Charalambakis) - Stavrakakis, Muňoz, Nioplias, Dingozis, Pytsos (82. Katsiavos) - Ipiriotis (68. Solis), Mauro.