Skalák měl v očích slzy, Pudil se radoval. Chci tu zůstat, naznačil

PROMIŇ, KAMARÁDE. Daniel Pudil se snaží utěšit Jiřího Skaláka poté, co s Sheffieldem Wednesday vyřadil v boji o Premier League jeho Brighton. | foto: Profimedia.cz

17 2016
Když odcházel ze hřiště, v očích se mu leskly slzy. Jiří Skalák, fotbalový reprezentant, vyřazení z play-off o postup do anglické Premier League oplakal. Jeho Brighton nestačil na Sheffield Wednesday, kterému k postupu do finále pomohl další Čech, obránce Daniel Pudil.

Ten potěšil fanoušky už před odvetným zápasem, do kterého šel Sheffield s náskokem 2:0. Prozradil totiž, že by v klubu rád zůstal i poté, co mu vyprší hostování z Watfordu.

„Chci poděkovat všem fanouškům za to, jak nás celou dobu podporovali. Uvidíme, co se mnou po sezoně bude - já doufám, že zůstanu i dál v Sheffieldu,“ vzkázal přes svůj účet na Instagramu. „Nezáleží na tom, co se v odvetě stane. Už teď jsem na náš tým hrdý. Bylo skvělé tu s vámi tenhle rok strávit, kluci.“

ACH JO... Jiří Skalák opouštěl po utkání s Sheffieldem Wednesday hřiště se slzami v očích.

Teď může být hrdý ještě víc. Sheffield odvetu zvládl, uhrál v Brightonu remízu 1:1 a mohl oslavit postup do finále, kde se o Premier League porve zřejmě s Hullem. Ten první zápas na hřišti Derby County vyhrál 3:0, v úterý ho čeká domácí odveta.

Zato pro Brighton sezona skončila. Po zápase hráči popadali na trávník a zklamání bylo možná nejvíc ze všech znát na Skalákovi. Sedl si, schoval hlavu v dlaních... Po chvíli k němu přiběhl Pudil a snažil se ho utěšit, ale to se těžko mohlo povést.

Vždyť Brighton byl už na konci základní části kousek od přímého postupu - stačilo v posledním kole v porazit Middlesbrough. Ten ale uhrál remízu 1:1 a i když měl se Skalákovým týmem stejný počet bodů, posunulo ho o soutěž výš lepší skóre.

17.května 2016 v 15:48, příspěvek archivován: 17.května 2016 v 16:08

At se dari ve finale✊ pic.twitter.com/LevJei3AXb

Stejný výsledek teď pro Brighton znamenal definitivní stopku, což po jinak vydařené sezoně zklamalo i trenéra Chrise Houghtona. „Teď, v první chvíli, je to hodně těžké. Někteří kluci měli slzy v očích, protože si uvědomovali, jak dobří letos byli. Zůstali jsme od postupu jen malý kousek,“ mrzelo ho.

Je také třeba uznat, že v prvním zápase s Sheffieldem měl jeho tým nevídanou smůlu. Už během první půle se zranili dva hráči, hned na začátku druhého poločasu třetí, takže Houghton měl v 50. minutě vystřídáno. A pak přišlo ještě čtvrté zranění... Hosté museli dohrávat v deseti a inkasovali druhý gól. Takový zápas logicky stál hodně sil, což se projevilo v odvetě.

„Nikdy předtím jsem něco takového nezažil. Ta zranění jim pomohla k dvougólovému náskoku,“ věděl Houghton. „Pak už bylo těžké to dohnat, obzvlášť v play-off. I to byl jeden z důvodů, proč jsme nepostoupili. Ale věřím, že i taková zkušenost udělá z kluků lepší hráče. Skvěle se mi s nimi pracuje a věřím, že v příští sezoně můžeme být ještě lepší.“

1. Chelsea FC 14 11 1 2 32:11 34
2. Liverpool FC 13 9 3 1 32:14 30
3. Manchester City 14 9 3 2 30:15 30
4. Arsenal FC 13 8 4 1 28:13 28
5. Tottenham Hotspur 13 6 6 1 19:10 24
6. Manchester United 13 5 5 3 18:15 20
7. Everton FC 13 5 4 4 16:15 19
8. Watford 13 5 3 5 17:21 18