Olomouc - Brno 1:1, nováček v závěru vyrovnal, ale na výhru čeká dál

Olomoučtí fotbalisté slaví gól. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

15 2015
Olomoučtí fotbalisté po návratu do první ligy dál čekají na premiérové vítězství. Ve čtvrtém kole remizovali s Brnem 1:1, když alespoň bod zachránil v závěru Tomáš Chorý. Hosté dohrávali bez vyloučeného Michala Škody.

„Bylo to vyrovnané utkání, šance byly na obou stranách. Kdybychom dali šance v první půli, mohlo to vypadat jinak. Fotbal je o tom, že když nedáte šance, nemůžete vyhrát,“ konstatoval olomoucký trenér Leoš Kalvoda.

První velkou šanci měl po čtvrthodině hry olomoucký Plšek, kterého našel Navrátil. Brankář Melichárek ovšem střelu vyrazil a spolu s obránci si poradil i s Vašíčkovou dorážkou.

Na druhé straně gólman Buchta řešil Řezníčkův pokus zblízka a ve 25. minutě chytil obrovskou šanci Paškovi.

Hrál se oboustranně útočný fotbal. Olomouc byla v závěru poločasu důraznější, ale Petr i Vašíček zvolili v dobrých pozicích špatnou variantu zakončení.

Ve druhém poločase se začalo hrát opatrněji, a tak zkusil domácí kouč Kalvoda už v 56. minutě poslat na hřiště zkušeného Ordoše. Ten se mohl po deseti minutách trenérovi odvděčit. Po pěkné kombinaci Hály se Zahradníčkem dostal olomoucký útočník přihrávku do vápna, z dobré pozice však přestřelil.

Udeřili naopak hosté. Řezníček rozehrál v 68. minutě se Zavadilem akci, která pokračovala centrem na Škodu, ten posunul na ještě lépe postaveného Zavadila a olomoucký odchovanec napálil míč pod břevno.

V 76. minutě zkomplikovalo Brnu závěr vyloučení Škody. Po souboji s Rajnochem zůstal ležet, olomoucký kapitán zvedal útočníka hostů ze země a ten jej srazil na zem, za což dostal červenou kartu.

V 83. minutě Olomouc přesilovku využila. Zahradníček přetáhl roh na zadní tyč, Plšek vrátil míč před branku a další střídající hráč Chorý jej uklidil do sítě.

Olomouc měla v 90. minutě šanci otočit zápas, ale Ordoš hlavičkoval doprostřed branky a Brno už bod ubránilo.

„Sahali jsme po třech bodech, ale po hloupém vyloučení Škody tam dali domácí vysoké hráče a vyrovnali. Máme plusový bod. Hráči Škodovi vyčinili, on se měl ovládnout, byla to strašná škoda, prostě ptákovina. Možná nás stála tři body. Kabina si to s ním vyřídí, ale ve fotbale se to stává,“ uvedl brněnský trenér Václav Kotal.