V Paříži se střetly africké týmy. Kvůli výtržnostem fandů se nedohrálo

Slávistický stoper Simon Deli (vlevo) z Pobřeží slonoviny se snaží zastavit liverpoolského útočníka Sadio Maného ze Senegalu v přípravném utkání v Paříži. | foto: Profimedia.cz

28 2017
Slávistický stoper Simon Deli se asi nestačil divit, blížil se závěr přípravného utkání fotbalistů Pobřeží slonoviny a Senegalu, když fanoušci na malém stadionu Charléty v Paříži začali přelézat plot a napadat hráče. Sudí Tony Chapron duel v 88. minutě za stavu 1:1 ukončil.

Africké týmy hrají přípravná utkání často v Evropě, zejména ve Francii, kde žije spousta přistěhovalců.

V pondělí na jižním okraji Paříže skupina diváků přelezla bezpečnostní plot a pronikla na trávník. Pořadatelé měli zjevně problémy dostat fanoušky pod kontrolu a francouzský rozhodčí Tony Chapron poslal oba týmy do kabin, odkud už se nevrátily.

28.března 2017 v 10:00, příspěvek archivován: 28.března 2017 v 10:57

Match abandoned: pitch invasion. Some unruly fans ended a friendly between Ivory Coast and Senegal in Paris. https://t.co/UpopOLn4ej https://t.co/Vc40HrvGl7

Senegalcům zařídil v 68. minutě vedení z penalty Sadio Mané z Liverpoolu. O tři minuty později vyrovnal Gohi Cyriac, jenž hostuje z belgického Ostende v druholigovém anglickém Fulhamu. Za Pobřeží slonoviny hrál od začátku Deli, který dostal žlutou kartu.

Pondělní incident byl mírnější variantou událostí z října 2012, kdy byl zápas o postup na africký šampionát mezi těmito dvěma týmy v Dakaru předčasně ukončen poté, co na hřišti přistály kameny, lahve a dělbuchy. Senegal tehdy řádění fanoušků odnesl na rok zavřeným národním stadionem a diskvalifikací ze soutěže.