Schalke vypadlo po prohře s Mönchengladbachem z Německého poháru

Thorgan Hazard (vlevo) z Mönchengladbachu a Joel Matip ze Schalke v souboji o míč. | foto: AP

29 2015
Fotbalisté Schalke nestačili v druhém kole Německého poháru na Mönchengladbach a prohráli 0:2. Soupeř pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy tak proti Borussii neuspěl podruhé za čtyři dny: v nedělním ligovém střetnutí prohrál venku 1:3.

Za první tým Schalke poprvé od příchodu z řeckého Plataniasu nastoupil brankář Gspurning a přes ohromný tlak domácích v prvním poločase inkasoval jako první. Ve 42. minutě jej překonal Stindl, který se trefil do soupeřovy sítě i v neděli.

Krátce po změně stran právě Stindl vybojoval pro hosty pokutový kop. Zatímco záložník Chelsea Eden Hazard v úterním duelu anglického Ligového poháru v penaltovém rozstřelu na hřišti Stoke neuspěl, jeho bratr Thorgan nezaváhal a zvýšil na konečných 2:0 pro Mönchengladbach.

Trenér Schalke André Breitenreiter poslal do hry sestavu Gspurning - Riether (55. Sané), Höwedes, Matip, Kolašinac (77. Höjbjerg) - Caicara (84. Choupo-Moting), Goretzka, Aogo, Meyer - Di Santo, Huntelaar.

V druhém souboji prvoligových celků byly úspěšnější Brémy s Theodorem Gebre Selassiem, které porazily Kolín nad Rýnem 1:0. Další bundesligové týmy Dortmund, Augsburg, Leverkusen a Stuttgart přešly přes celky z nižších soutěží.

NIZOZEMSKO

Soupeř Slovanu Liberec v základní skupině Evropské ligy Groningen triumf v Nizozemském poháru neobhájí. V zápase třetího kola na hřišti Utrechtu prohrál 3:5 po prodloužení.

Hned v první minutě utkání využil Utrecht protiútok a Ramselaar překonal gólmana Padta. Ještě před přestávkou ale srovnal po pěkné kombinaci útočník Groningenu De Leeuw.

Hosté dokonali obrat na začátku druhého poločasu, když v přímém souboji s brankářem Ruiterem uspěl Linssen. Jenže Utrecht znovu zabral a stav převrátil na svoji stranu. Nejprve se v 55. minutě úspěšnou přízemní střelou z hranice vápna prezentoval Diemers, deset minut před koncem se z dorážky prosadil Ayoub. Dvě minuty nato ale vyrovnal střídající Drost a zápas dospěl do prodloužení.

V něm převzali otěže domácí a dvěma slepenými góly Baraziteho a Petersona z 97. a 100. minuty rozhodli o postupu. Groningenu k vítězství nestačil ani fakt, že vstřelil více gólů na hřišti soupeře než v předchozích sedmi venkovních duelech dohromady.

Groningen nastoupil v sestavě Padt - Hateboer, Kappelhof, Reijnen, Larsen, Burnet (99. Bacuna) - Maduro, Rusnák, Tibbling (60. Drost) - Linssen (75. Antonia), De Leeuw.

Kapitán Ajaxu Amsterodam Veltman si v páté minutě nastavení zápasu na hřišti Feyenoordu Rotterdam vstřelil vlastní gól a rozhodl o postupu domácího celku. Feyenoord porazil svého největšího rivala poprvé od ledna 2012.

RAKOUSKO

Soupeř Viktorie Plzeň v základní skupině Evropské ligy Rapid Vídeň postoupil po výhře 5:1 nad druholigovou Austrií Salcburk do čtvrtfinále Rakouského poháru.

Domácí potvrzovali roli favorita od začátku utkání a už v desáté minutě vedli díky dvěma slepeným brankám Schobesbergera. Na 3:0 zvýšil v druhém poločase útočník Prosenik. Za hosty následně sice snížil Kaufmann, definitivní pojistku Rapidu ale přidali Tomi a Alar.

Rapid hrál v sestavě Strebinger - Auer, Sonnleitner, M. Hofmann, Stangl (55. Pavelic) - Petsos (55. Schwab), Grahovac - Schobesberger, Tomi, Alar - Prosenik (74. Jelič).

ŘECKO

Asteras Tripolis, jeden z protivníků pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy, porazil v Řeckém poháru Kalloni 4:0. Po prvním duelu vede tabulku skupiny H, v níž vedle Kalloni působí druholigové týmy Panserraikos a Kissamikos.

Domácí si s předposledním týmem řecké nejvyšší soutěže poradili bez vážnějších problémů. V prvním poločase dostal Asteras do vedení Lanzarote, dvě branky po změně stran přidal Shkurtaj a na konečných 4:0 v závěru upravil Fernández.

Asteras nastoupil v sestavě Theodoropulos - Tsokanis, Ederson Tormena, Alloco, Moukam - Dudú, Hamdani, Lanzarote, Fernández, Funtas - Shkurtaj.

1. Chelsea FC 25 19 3 3 52:18 60
2. Manchester City 25 16 4 5 51:29 52
3. Tottenham Hotspur 25 14 8 3 46:18 50
4. Arsenal FC 25 15 5 5 54:28 50
5. Liverpool FC 25 14 7 4 54:30 49
6. Manchester United 25 13 9 3 38:21 48
7. Everton FC 25 11 8 6 40:27 41
8. West Bromwich Albion 25 10 7 8 34:31 37