Ostrava - Slavia: Pospěch s Bejblem

Ostrava - Slavia: Pospěch s Bejblem - Slávistický obránce Radek Bejbl (vpravo) se snaží zastavit Zdeňka Pospěcha z Ostravy | foto: Alexandr Satinský, MF DNES

Rychle zapomenout, přejí si slávisté

• 59
Ostrava - Ostuda! Fotbalisté Slavie si z Ostravy odvezli debakl. V úterním čtvrtfinále českého poháru prohráli 1:5. "Nevycházelo nám nic a Baníku všechno, jsme z toho smutní," řekl obránce Martin Zbončák. Odmítl, že by soupeře podcenili. "Dostali jsme za úkol postoupit," prohlásil. "Měli jsme sice přeskupenou sestavu, ale to nás omlouvat nemůže."

Slávisté nastoupili bez zraněného Pitáka a až v průběhu hry naskočili Fořt, Vlček a Sedláček.

"Ani my jsme nebyli v ideální situaci," upozornil ostravský trenér Jozef Jarabinský.

Zdravotní problémy měli Besta s Magerou a před zápasem odešel ze stadionu Papadopulos, který měl horečku. "Proto jsem rád, že jsme vyhráli, ale i potěšili diváky."

Ti viděli útočnou smršť Baníku, jíž slávisté chvílemi bezradně přihlíželi.

"Chtěli jsme rychle rozhodnout," doplnil ostravský záložník Martin Čížek, který pamatuje, když Baník před dvěma roky prohrál v lize na Slavii 0:7. "Na odplatu jsme nemysleli, chtěli jsme zkrátka postoupit."

Tři střely, dva góly. Taková byla bilance Ostravy do 26. minuty. "Byly to laciné góly,“ povzdechl si slávistický trenér Karel Jarolím.

Hostům nepomohlo ani posílení útoku o přestávce. Než stačili vyrazit dopředu, Klimpl vysunul Metelku a bylo to 3:0. A než se znovu nadechli, Bystroň přidal hlavou čtvrtý gól. Pátý dal Magera z penalty, když Bejbl stáhl Pospěcha.

"Šel jsem na hřiště s úkolem podpořit útok," řekl ostravský záložník František Metelka. Sám mohl přidat další tři góly. Zejména když mu brankář Kozáčik nahrál přímo na nohu. To měl před sebou prázdnou branku, jenže jeho oblouček skončil na boční síti.

"Trénujeme to pořád, ale trenér Jarabinský mi už říkal, že to budu muset pilovat ještě víc," usmál se Metelka.

Ze slávistů trefil branku jen Fořt. Poprvé v 64. minutě - to jeho ránu gólman Vašek vyrazil na břevno. Tři minuty nato dal aspoň jediný gól.

"Na to utkání musíme rychle zapomenout a soustředit se na ligu, abychom vybojovali druhé místo," řekl Martin Zbončák.