Každé vítězství je nyní klíčové, ví příbramský kouč Čuhel

Petr Čuhel, trenér Příbrami | foto: Anna Vavríková, MAFRA

14 2014
Podruhé za sebou doma vstřelili tři góly, podruhé to znamenalo pro příbramské fotbalisty tři body. Trenér Petr Čuhel byl tedy po zápase s Libercem (3:1) spokojený. "Velice důležité vítězství. A zasloužené, ve druhém poločase jsme šli výhře naproti," chválil příbramský kouč.

Kopali jste dvě penalty. Nebudou teď slyšet hlasy, že jste šli výhře naproti i jinak než výkonem?
To si nemyslím. Opravdu to bylo jen o našem výkonu: byli jsme aktivnější, dostávali jsme se do šancí a plno jsme jich ještě nedotáhli.

Petr Čuhel, trenér Příbrami

Jak jste vůbec penaltové situace viděl vy?
První jsem měl daleko, tu nebudu hodnotit. Druhou jsem viděl líp a myslím, že byla. Ale dokud to neuvidím na videu, nemůžu říct víc.

Vyšlo vám střídání: Danoski byl u druhé penalty a hru oživil. Rozhodl právě jeho příchod?
Byl to hodně důležitý faktor. Ve druhé půli se náš výkon zlepšil a Zoran k tomu hodně přispěl. Udělal pár dobrých akcí a ostatní si pak také začali víc věřit.

Přiblížili jste se záchraně, na předposlední Bohemians 1905 máte náskok čtyř bodů. Bude tohle vítězství klíčové?
To bude teď každé. Už v Teplicích jsme sahali po bodu, ale nedali jsme góly. Musíme hrát pořád tak, jako dneska ve druhém poločase.

1. SK Slavia Praha 18 12 5 1 40:13 41
2. FC Viktoria Plzeň 17 12 4 1 27:9 40
3. AC Sparta Praha 18 10 5 3 32:16 35
4. Fastav Zlín 18 9 6 3 27:18 33
5. FK Mladá Boleslav 18 8 6 4 30:20 30
6. FK Teplice 18 6 6 6 20:17 24
7. MFK Karviná 18 6 5 7 23:27 23
8. FK Jablonec 17 5 6 6 26:26 21