Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ve Žďáru se Kučerovi nevedlo. Ale v Chrudimi začal gólem

Jindřich Kučera bojuje v dresu Chrudimi. | foto: Michal Klíma, MAFRA

11 2014
Před pár týdny Jindřich Kučera přibyl do Chrudimi na hostování z prvoligové jihlavské Vysočiny, aby posílil ofenzivu Východočechů. A se svým příspěvkem neotálel - o víkendu pomohl novému týmu třetím gólem k jednoznačnému vítězství 4:0 v úvodním kole ČFL nad pražským Meteorem.

„Pár minut před koncem poločasu jsme dali na 2:0 a to nás uklidnilo. Po přestávce jsme to dokázali udržet, přidali další dvě branky a měli utkání pod kontrolou,“ řekl jedenadvacetiletý forvard, jejž si nelze kvůli jeho hustě vousaté tváři na hřišti s nikým splést.

Od první minuty jste rychle přistupovali k protihráčům, což jim činilo velké problémy. Byl to zvláštní apel od trenéra Jirouska?
Řekli jsme si, odkud budeme bránit a jak budeme přebírat hráče hlavně v prostředku hřiště. I když trenér s tím zase tak moc spokojený nebyl. Ale myslím, že jsme eliminovali jejich rozehrávku a donutili je nakopávat balony, které posbírali naši vysocí stopeři. Hráli jsme to, co jsme chtěli, což nám přineslo ovoce. Byli jsme trpěliví.

Při vašem gólu jste měl v zakončení trochu kliku, že?
Vojta (Řezníček) mi to dal až do kuchyně na malé vápno, kde jsem to už jenom uklízel do branky. Jak šel gólman na zem a padal, trochu to štrejchnul. Hlídal jsem to, kdyby náhodou, ale věděl jsem, že dám gól.

Jak berete svoje hostování v Chrudimi? Jako možnost ukázat lidem v jihlavském klubu, co ve vás je?
Beru to zase jako posun někam dál. Na jaře jsem byl v MSFL a podle toho, jak jsem poznal zdejší hráče, je tu skvělý mančaft. Sedmnáct lidí, všichni výborně připravení. Nikdo nemá nic jistého. Hned jak jsem přišel po přípravě v Jihlavě, byl jsem nadšený, jak se tu trénuje a jaký je tu přístup a kvalita hráčů. Líbí se mi tu a jsem spokojený, že tu můžu být.

Za jaký klub jste nastupoval v MSFL?
Za Žďár nad Sázavou. Hráli jsme o padáka a nepodařilo se to zachránit. Nedařilo se mi střelecky, bylo to nepovedené jaro. Doufám, že se to tu otočí a Chrudimi pomůžu k co nejlepším výsledkům.

Už ve středu čeká v poháru pražská Slavia, nač si věříte?
Je to odměna pro klub, trenéry i nás hráče a lidi, co se tu pohybují okolo fotbalu. Rozhodně nepůjdeme na trávník jen s tím, že se pobavíme, ale jako do každého jiného zápasu. Bude to tím těžší, že to je tým z první ligy, kterému se teď daří. Budeme je chtít potrápit a zkusit urvat co nejlepší výsledek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze