Za chybně odmávané ofsajdy v lize nebude sudí dvakrát delegován

Souboj plzeňského záložníka Tomáše Hořavy (vlevo) a obránce Bohemians Martina Dostála | foto: Petr Eret

8 2016
Zmýlil se, nesprávně vyhodnotil ofsajdové situace a pyká. Pomezní sudí Jaroslav Kubr má pozastavenou delegaci na dvě soutěžní utkání za svůj výkon v nedělním ligovém utkání mezi Plzní a Bohemians 1:1. Rozhodla tak komise rozhodčích.

Kubr chyboval po dvaceti minutách za stavu 1:0 pro Plzeň, když zvedl praporek při nadějném brejku hostujícího mužstva.

Průniková přihrávka ve středu pole směřovala na útočníka Kuchtu, který byl v době kopu ještě před posledním hráčem Viktorie, jímž byl kapitán Hubník.

Ve druhém poločase chyboval, když nesprávně odmával ofsajd při náběhu plzeňského útočníka Krmenčíka.

Šest minut před koncem naopak Kubr správně posoudil akci Plzně, během níž Kolář přihrával před odkrytou bránu a Krmenčík poslal míč do sítě. Kubr si všiml, že centr Limberského přizvedl Kopic a v tu chvíli byli Kolář i jeho spoluhráči Krmenčík a Bakoš za obranou Bohemians.

Komise rozhodčích vedená Michalem Listkiewiczem trestala i po utkání druhé ligy Frýdek-Místek - Ústí nad Labem (2:1). Hlavní sudí Peter Mrázek dvě minuty před koncem neodpískal pokutový kop ve prospěch hostů. Za ovlivnění utkání má pozastavenou delegaci na dvě utkání.

O dvě minuty později asistent Petr Antoníček chybně posoudil ofsajdovou situaci předcházející vyrovnávací brance hostujícího mužstva. I on má pozastavenou delegaci na dvě kola.