Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Reprezentační masér do Teplic lákal Nedvěda

Na pokoji Eduarda Poustky se reprezentanti často schází. Sledují se hlavně filmy a klábosí se. | foto: Radek PetrášekČTK

12 2009
Mezi jeho povinnosti patří ve fotbalové reprezentaci i ranní budíček. "Je všeobecně známé, že největší spáč je útočník Milan Baroš. Je to méďa, nechce se mu z postele," líčí masér Eduard Poustka. "Budím ho telefonem, ale těžce."

Populární holohlavý chlapík pracuje i v ligových Teplicích a právě na jeho domácím stadionu dnes národní tým hostí Belgii.

Jaká je atmosféra v reprezentaci?
Nálada je suprová, úplně perfektní. Kluci se zase po delší době sešli, je to výborná parta.

Kolikátou sezonu v českém národním mužstvu začínáte?
Přišel jsem asi v roce 1998, takže jedenáctou. Možná dvanáctou. Cením si toho, že jsem tak dlouho v reprezentaci vydržel, o něčem to svědčí. Nejsem konfliktní typ, i když jsem si přečetl, že jsem takový a makový. Jsem pohodový člověk, asi proto u reprezentace zůstávám. A svoji práci snad dělám dobře. Když kluky masíruji a tejpuji, říkají: Měl bys být u nás v klubu. To mě vždycky od nich potěší.

O co se kromě masáží během reprezentačního srazu staráte?
Myslím si, že nejdůležitější věc pro maséra je, aby navodil atmosféru v mančaftu. Nemám moc velké problémy udělat legraci. Z někoho jiného, ale i sám ze sebe. Kromě masáží se věnuji také servisu kolem. Kluky ráno budíte, připravujete k tréninku všechno možné, občas pomáháte také kustodům.

Kdo bývá nejdéle na masáži?
David Jarolím. Kdyby mohl, ležel by na stole od rána do večera. Má rád servis, všechno od nás i fyzioterapeutů. Rádi to uděláme.

Tipněte si, jak dopadne přípravný zápas Česka s Belgií.
Vzhledem k tomu, že mám hrozně příjemný pocit z dění v reprezentaci, dávám naši výhru dva nula.

Jste známý tím, že tým hecujete sázkami. Uzavřel jste nějakou?
Zatím ne. I když zápas s Belgií je taky důležitý, přestože jde jen o přípravu. Pořádně se chceme připravit na světovou kvalifikaci. Až v ní se uvidí, jestli bude pohoda nebo ne.

Kdo je kromě vás největší vtipálek?
Je jich tu hodně. Kluci, kteří hrají za nároďák delší dobu, jsou bombarďáci. Umí si ze sebe udělat legraci. A do mě šťouchají pořád. Hráči z turecké ligy jsou černí jako boty, a tak mi teď dali spolknout, že jsem sýrový typ. Dělali si celý večer srandu. Kde jsi se opaloval? V Dubaji? Jsem z nich na mrtvici, asi se natřu samoopalovákem.

Jste rád, že se hraje na Stínadlech?
Strašně rád! Teplice miluju. Příjemné městečko, líbezný stadion. Já bych tady nejradši hrál s reprezentací pořád. Už jsem tady doma.

V Teplicích ještě česká reprezentace neprohrála. Proč jí tak svědčí?
Je pravda, že se tady hrálo spíš se slabšími soupeři, ale jen tím to není. Vždycky tady vyzařuje taková pohoda. Lidi kolem jsou příjemní, snaží se všem vyjít vstříc. Když se vyskytne i malinký problém, za pár minut je vyřešený. Na Teplice já nedám dopustit.

Přijede se na zápas podívat legenda Pavel Nedvěd, váš kamarád?
Asi ne, protože odjíždí na dovolenou. Škoda, chtěl jsem, aby na utkání byl. Ale chce si užít prázdnin, ještě než děti půjdou do školy.

Budete ho ještě lámat, ať pokračuje ve své hvězdné kariéře?
Já ho lámu pořád. Vidím, že je stále plný síly. Když s ním mluvím, vím, že pořád trénuje, valí to. Chce být v kondici. Když jsem byl na jeho posledním zápase s Juventusem Turín v Itálii, na hřišti ukázal, že je stále skvělý. Podle mě je škoda, že se rozhodl kariéru ukončit. Říká se sice, že se má v nejlepším přestat, ale on je i ve 37 letech vzorem pro mladé hráče. Myslím si, že jim Pavel má stále co dát.

Nelákal jste ho v žertu, ať jde hrát českou ligu za vaše Teplice?
Už jsem ho taky přemlouval. Ale že prý je z Turína do Teplic moc daleko.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze