Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Legendární Poborský v ústecké fotbalové akademii žasnul: Je luxusní

Karel Poborský na návštěvě Regionální fotbalové akademie Ústeckého kraje. | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

27 2016
I evropský vicemistr Karel Poborský, autor památného a geniálního lobu ve čtvrtfinále Eura 1996 proti Portugalsku, včera v Teplicích slavnostně otevíral nově založenou Regionální fotbalovou akademii Ústeckého kraje. Ta má vychovat právě nové Poborské, Šmicery, Rosické nebo Nedvědy.

„O hráče je velice dobře postaráno a je jen na nich, jak tuhle šanci využijí,“ řekl poté, co si prohlédl internát v Domově mládeže. „Je asi na nejvyšší úrovni ze všech regionálních akademií. Luxusní bydlení! Až jsem se zalekl, jak je tu čisto a hezky, snad to klukům vydrží.“

Se začátkem školního roku je v provozu již osm akademií. Jsou pro hráče do 14 a 15 let. „Vývoj akademií je v bodě nula, měly by na ně navázat klubové akademie. Z každého kraje jsme do jednoho ročníku stáhli 20 až 25 nejšikovnějších kluků a z nich se snažíme udělat ještě lepší,“ prohlásil internacionál Poborský, ambasador projektu.

Karel Poborský na návštěvě Regionální fotbalové akademie Ústeckého kraje.
Dva hráči z Regionální fotbalové akademie Ústeckého kraje se fotí s legendárním...

V Regionální fotbalové akademii Ústeckého kraje trénuje 47 fotbalistů, certifikáty jim už před prázdninami předával v Síni slávy fotbalové asociace generální sekretář Rudolf Řepka s tehdejším reprezentačním trenérem Pavlem Vrbou.

„Když jsem začínal s fotbalem, žádné akademie nebyly. Já dojížděl z Třeboně do Budějovic každý den, nemohl jsem spát na internátu, jedl jsem saláty a v autobuse jsem se dojídal rohlíky,“ vzpomíná Poborský. „Dneska kluci mají kde spát, dostávají osm jídel denně, na dva týmy je osm profesionálních trenérů, výživový poradce, psycholog. Paráda.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze