Hráči Bayernu: Bylo to jako házená. Ale v postup přes Manchester věří

Záložník Bastian Schweinsteiger z Bayernu Mnichov smutní po zmařené šanci. | foto: Reuters

2 2014
Chvílemi měli až drtivou převahu. Přesto fotbalisté Bayernu Mnichov uhráli na stadionu Manchesteru United "jen" remízu 1:1. Tento výsledek dává před odvetou Ligy mistrů šanci oběma týmům. "Věřím, že postoupíme," řekl mnichovský trenér Josep Guardiola.

"V odvetě se budeme snažit vyhrát. Svým hráčům naprosto věřím," pokračoval trenér, který se bavorského velkoklubu ujal loni v létě. A Bayern udržel na pozici nejopěvovanějšího týmu Evropy.

Velkou převahu si Guardiolovi svěřenci vytvořili i proti Manchesteru. Stačí pohled do oficiálních statistik - střely na bránu 9:5, střely mimo 6:1, rohy 6:3 přihrávky 879:329, držení míče v procentech 70:30... Podobnou převahu si pod Guardiolou vytvářela Barcelona, kterou před lety dovedl ke dvěma triumfům v Lize mistrů či ke třem titulům.

Většina utkání probíhala před pokutovým územím United. To byl ovšem ten problém. Bayern se jen těžko dostával přes obranu soupeře, a tak střílel hlavně zpoza vápna. Opravdu velkých šancí zase tolik neměl.

"Bylo to jako házená," popsal záložník Thomas Müller obléhání obrany anglického týmu. "Ale výsledek jedna jedna dělá z odvety zajímavou podívanou."

A trenér Guardiola vysvětloval: "Není jednoduché, když soupeř hraje tímto způsobem. Pořád měl spoustu hráčů za míčem a my jsme se jen těžko prosazovali. Ale důležité je, že jsme na hřišti soupeře vstřelili gól."

Ano, Bayern sice po Vidičově trefě prohrával, ale v 67. minutě minutě vyrovnal. Konečně se dostal do vápna, Schweinsteiger dostal míč přesně proti noze a nekompromisně poslal míč do brány.