Pulpit tušil: Může se stát, že nejsem trenérem Příbrami. A byl odvolán

Martin Pulpit | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

21 2016
Čtyři zápasy, nula bodů, žádný vstřelený gól. Dosavadní vizitka fotbalistů Příbrami není zrovna oslnivá, což ví i její trenér Martin Pulpit. Po prohraném duelu se Slavií (0:3) navíc připustil, že jeho mise může být u konce. „Může se stát, že už jsem odvolaný,“ řekl na tiskové konferenci. Krátce po zápase byl podle informací sport.cz odvolán.

„Výsledek utkání ovlivnila poslední minuta prvního poločasu, kdy jsme individuální chybou pustili soupeře do vedení,“ prohlásil příbramský trenér Pulpit.

Jeho svěřenci do té doby drželi nadějnou remízu 0:0 a byť herně nezářili, ani domácí Slavii se fotbalově moc nedařilo.

Nicméně sešívaní po přestávce svou výhru pojistili dvěma góly a Příbram znovu nedokázala žádný vstřelit. Po čtyřech duelech nejvyšší soutěže má nelichotivé skóre 0:9. A k tomu vypadla z pohárů v Litoměřicích.

„Mužstvo je bohužel v určité přestavbě. Kvalitu soupeřů, kteří nás čekali v prvních kolech, prostě jen poctivým tréninkem asi nahradit nelze. Je to dlouhodobý proces a je to škoda, protože dnes bylo na lepší výsledek,“ řekl Pulpit.

Jaroslav Starka o Pulpitovi

„Už ve středu jsem trenérovi jasně sdělil, že pokud neuhraje alespoň bod se Slavií, u mužstva končí. Má slova platí. V pondělí ráno si sedneme, vyslechnu si jeho analýzu a dozví se, že v mém klubu skončil."

zdroj: sport.cz

Nemáte obavu, že u probíhajícího přebudovávání kádru už nadále nebudete? Hovořil jste s prezidentem Starkou o své pozici?
Může stát, že jsem odvolaný, že už nejsem trenérem Příbrami. To patří k téhle štaci. Věděl jsem, že nebude jednoduchá. Ale musím sportovně uznat, že kvalita byla v prvních čtyřech kolech na straně soupeřů.

Slavii se minimálně v prvním poločase příliš nedařilo, přesto dala gól do šatny a nakonec přidala ještě dvě branky. Jaké je provázely chyby?
Viděli jste sami, první gól - nechali jsme hráče nacentrovat po křižném pase, druhá branka - nevím, mužstvo se domnívá, že byl ofsajd, na to já nedokážu odpovědět (ofsajd nebyl). A třetí branku, kterou jsme inkasovali, jste viděli sami (gólman Hruška nechytl Hušbauerovu střelu doprostřed brány).

Je těžké sledovat tým, který se trápí do ofenzivy? Jste jediní, kteří se v lize ještě neprosadili.
Jako trenér pro to dělám na tréninku maximum, rozhodli jsme se pro rozestavení 4-2-3-1, myslím, že pro toto mužstvo, které se začíná budovat, je nejlepší. Děláme nácviky, vše pro to, aby hráči měli návod, jak se do šance dostat, jak je proměňovat. Nám odešlo 12 hráčů v létě, přišlo 8 nových, letní přestávka není tak dlouhá, aby se tým rychle přebudoval. Mužstvu nemůžu nic vytknout, co se přístupu týče.

V přístupu tedy problém není, co Příbram potřebuje, aby se zvedla?
Mladí hráči potřebují dozrát. Příbram je v roce nula. Začíná přebudovávat, tvořit nový tým. Potřebuje se za každou cenu zachránit. A příští rok budou Chalušové, Treglerové, Kramešové zkušenější a vyhranější.

1. Fastav Zlín 8 6 2 0 17:5 20
2. FK Mladá Boleslav 8 6 1 1 16:6 19
3. FC Viktoria Plzeň 8 6 1 1 14:6 19
4. AC Sparta Praha 8 4 3 1 13:7 15
5. SK Slavia Praha 7 3 3 1 12:8 12
6. Dukla Praha 8 3 2 3 15:11 11
7. MFK Karviná 7 3 1 3 11:13 10
8. FC Hradec Králové 8 3 1 4 8:10 10