Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Siegl o derby: Byl to pohřeb, na ty nejezdím. Užíval si výhru vesnice

28 2016
Ač se ve stejnou dobu hrálo fotbalové derby mezi Spartou a Slavií, v neděli odpoledne nejslavnější zápas ligy zajímal v Sokolči u Poděbrad málokoho. Místní tým hrál v I. A třídě v rámci projektu „Dneska první liga“ svůj velký zápas proti nedalekým Polepům v profesionálním aranžmá.

Utkáním žila téměř celá obec, v níž žije 948 obyvatel - přišlo na něj 831 platících diváků, další desítky si lístek kupovat nemusely. Kolem hřiště reklamní panely, u něj televizní štáb, stěny s logy sponzorů pro rozhovory, na lavičce domácích patron Jiří Jarošík, který hrál v Chelsea pod José Mourinhem, na druhé straně zase legendární kanonýr Horst Siegl.

A právě on uklidňoval rozradostněnou tribunu v Sokolči, když si domácí vypracovali během půlhodiny vedení 3:0. O to však přišli a padli 3:4.

„Nebyl důvod k panice. Pořád jsem věřil, že jsou to kluci schopní otočit. Hráli dobře a nakonec se prosadili. Jsem rád, že jsem tady mohl být, protože jsem si zápas za krásného počasí a v úžasné atmosféře parádně užil,“ řekl Siegl. „A navíc jsem se radoval z vítězství. Pro nás sparťany to v neděli nebyl dobrý den, na Letné byl pohřeb a já na pohřby nejezdím. Takže jsem byl v Sokolči naprosto správně,“ připomněl derby se Slavií, v němž Sparta padla 0:2.

Siegl si užil aspoň jednu výhru, to další exsparťan Jarošík nebyl úspěšný a musel pozvat celý vítězný tým na pivo. I přes porážku se na nedělní odpoledne bude v Sokolči ještě dlouho vzpomínat. A nejen proto, že utkání z pozice rozhodčích řídily pouze ženy. Podívat se přijel i hejtman Středočeského kraje Miloš Petera. „Takové akce dostávají fotbal na vyšší úroveň. Mám z toho velkou radost,“ řekl Petera.

„Ukazuje se, že lidi mají fotbal pořád rádi. A když se jim zabalí podobně jako v Sokolči, tak přijdou celé rodiny i ti, kteří nechodí pravidelně, což je právě cílem našeho projektu,“ pochvaloval si předseda Středočeského fotbalového svazu Miroslav Liba.

Druhé utkání z projektu Dneska první liga! se odehraje 15. října v Tišicích, kde přivítají sousední Byšice. Třetí díl bude o týden později v Kondraci.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze